[FOTO] EP Futsal: Slovenija nakon preokreta pobijedila i izbacila Italiju!

Veliki uspjeh za domaćina.

U posljednjoj utakmici skupine A Europskog prvenstva u futsalu Slovenija je nakon preokreta s minimalnih 2:1 pobijedila Italiju i osigurala prvo mjesto skupine.

Gol vrijedan talijanskog vodstva postigao je Humberto Honorio nakon asistencije Alexa Merlima već u četvrtoj minuti utakmice. Domaćini su kasnije pokušavali izjednačiti što su i uspjeli preko Osredkara u 31. minuti. Puna Arena Stožice eruptirala je od oduševljenja. 10 342 gledatelja tražilo je još jedan gol, koji bi Zmajčeke sigurno odveo u četvrtfinale. I on je pao preko Osredkara, koji svojim drugim golom svega 65 sekundi prije kraja donosi pobjedu domaćinu.

Tako će u četvrtfinale Slovenija s prvog mjesta skupine te Srbija, koja je u dvije utakmice upisala dva remija i izborila knock-out fazu natjecanja. Srbija će za polufinale igrati protiv Kazahstana, dok će Slovenci protiv Rusa tražiti put do polufinala.