EP Futsal: Ukrajina do pobjede pred kraj susreta, Rumunji završili s prvenstvom!

Rumunji pali u drugom poluvremenu, Ukrajinci pobijedili s 2:3 i nastavljaju natjecanjem na europskom prvenstvu.

Druga utakmica današnjeg dana na europskom prvenstvu u futsalu odigrana je između Rumunjske i Ukrajine, momčadi nastupaju u skupini C. Rumunji su odigrali svoj drugi susret na prvenstvu, u prvom su poraženi od Portugalaca, dok su Ukrajinci odigrali tek svoju prvu utakmicu.

Prvo poluvrijeme pripalo je Rumunjima, nakon 20 minuta igre vodili su s 2:1. U prvom djelu odigrali su vrlo hrabro i lovili prvu pobjedu na prvenstvu. U prednost ih je doveo Savio Valadares već u petoj minuti. Rumunji su nastavili dobrom predstavom i unatoč vodstvu u nekoliko navrata igrali bez vratara u polju. Do novog pogotka stigli su 11. minuti, kada gol postiže Florin Ignat, Rumunji tada vode već s 2:0. Ukrajinci se nisu predali i stižu do smanjenja zaostatka, 33. sekunde prije poluvremena, pogodak nade postiže Taras Korolyshyn.

U nastavku smo vidjeli potpuni preokret Ukrajinaca, a Rumunjima kao da je ponestajalo snage za pobjedu koja bi ih ostavila u igri za ostanak na prvenstvu. Izjednačavajući pogodak za Ukrajince postiže Oleksandr Pediash u 28. minuti susreta. Do kraja utakmice bilo je vrlo napeto, posebno u redovima Rumunja, pred kraj utakmice isključen im je trener. Ukrajinci su strpljivo gradili igru, nisu odgovorili na nervozu rumunjskih reprezentativaca i stigli do pobjede koja im donosi nastavak natjecanja. Pogodak odluke postigao je Petro Shoturma pred istek vremena, do kraja je ostalo samo 19 sekundi.

Pobjedom Ukrajinaca, natjecanjem nastavljaju večerašnji pobjednici i reprezentacija Portugala. Susret između istih protivnika na rasporedu je u nedjelju.