EP Futsal (Ž): Rusija deklasirala Hrvatsku i izborila polufinale

Naše igračice nisu priredile senzaciju.

Hrvatska ženska futsal reprezentacija nije uspjela izboriti polufinale Europskog prvenstva. U posljednjem susretu skupine 2 bio joj je dovoljan i remi protiv Rusije, no vodeća reprezentacija Europe prema klupskom koeficijentu bila je neumoljiva i upisala ogromnu, 9:0 pobjedu.

Ruskinje su na Mladost stadionu u Karlovcu povele početkom 12. minute preko Olkove, koja je postigla još jedan gol samo 33 sekunde kasnije. Sandra Brkan 15 sekundi prije isteka poluvremena postigla je autogol i Rusija je na odmoru imala lijepu prednost od 3:0.

U nastavku je uslijedila prava rapsodija pogodaka gošći. Durandina, Vorobey, Danilova, Krupina (dva) i autogol Mateje Tomić postavile su konačnih 9:0.

Vrijedi spomenuti kako je u drugoj utakmici naše skupine Švedska golovima Kogsta (dva), Varli, Poli i Hjelm nakon preokreta deklasirala Sloveniju, za koju je Vrabel postigla vodeći gol, 5:1.

Tako je Rusija osvojila skupinu sa sedam bodova, Hrvatska je imala šest, Švedska četiri, a Slovenija nijedan. Pobjednice ostalih skupina su Španjolke, Ukrajinke i Portugalke, koje će zajedno s Rusijom biti u ždrijebu polufinala.