EP: Hrvatska protiv Srbije osvojila bod vrijedan četvrtfinala

Skupina B , 4. kolo: Hrvatska - Srbija 8:8 (2:3, 3:2, 1:2, 2:1). Hrvatska je nakon četiri kola na drugom mjestu skupine B s osam bodova

Josip Pavić/Getty Images

SKUPINA B – 4. kolo

HRVATSKA – SRBIJA 8:8 (2:3, 3:2, 1:2, 2:1)

Bazen Alfréd Hajós. Suci: Sergey Naumov (Rusija) i Georgios Stavridis (Grčka)

HRVATSKA: Pavić, Bukić, Milaković, Lončar 2, Joković, Buljubašić, Muslim 1, Bušlje 1, Sukno 3, Dobud 1, Šetka, Živković, Bijač

SRBIJA: Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, Pijetlović, Nikić, Aleksić, Rađen, Filipović 4, Prlainović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović

Igrač više: Hrvatska 9 (5), Srbija 8 (2). Peterci: Hrvatska 1 (2), Srbija 1 (3)

Hrvatski vaterpolisti osvojili su važan bod u dramatičnom derbiju sa Srbijom (8:8) i praktički osigurali četvrtfinale europske smotre u Budimpešti. Izjednačen dvoboj u kojem je u vodstvu uglavnom bila Srbija odlučen je u posljednjim trenucima. U zadnje četiri minute ušlo se sa 8:8 i taj se rezultat do kraja nije mijenjao iako su obje ekipe imale svoje prilike za pobjedu.

Prvi su meč loptu imali izabranici Ivice Tucka, ali su pola minute prije kraja traljavo izveli igrača više nakon isključenja Pijetlovića. Hrvatski vaterpolisti nisu niti uputili šut prema golu nakon čega je Srbima ostalo deset sekundi da utakmicu odvedu prema slavlju. No, na hrvatskim je vratima spreman bio iskusni Pavić, koji je sa dvije odlične obrane Hrvatskoj donio važan bod u borbi za četvrtfinale.

Srbi su posljednje vodstvo imali šest minuta prije kraja kada je Mandić realizirao igrača više. Četiri i pol minute prije kraja Muslim je realizirao napad s čak dva igrača više i postavio na kraju konačnih 8:8.

Hrvatska je nakon četiri kola na drugom mjestu skupine B s osam bodova što bi trebalo biti dosta za četvrtfinale. Sutra je dan odmora, a hrvatska selekcija posljednju utakmicu u skupini igra u ponedjeljak kontra domaćina Mađarske (20.30).