EP: Hrvatska u susretu za peto mjesto pobijedila Grčku i osigurala nastup na SP-u

Utakmica za peto mjesto: Hrvatska - Grčka 11:7 (2:3, 3:0, 3:2, 3:2)

Petar Muslim/Getty Images

UTAKMICA ZA 5. MJESTO

HRVATSKA – GRČKA 11:7 (2:3, 3:0, 3:2, 3:2)

HRVATSKA: Pavić, Bukić 1, Milaković, Lončar 1, Joković 3, Buljubašić, Muslim 2, Sukno 3, Dobud 1, Šetka, Živković, Bijač

GRČKA: Tsalkanis, Mylonakis, Dervisis, Tigkas, Fountoulis 3, Pontikeas, Afroudakis, Delakas, Mourikis, Kolomvos 2, Gounas 1, Vlachopoulos 1, Galanopoulos

Peterci: Hrvatska -, Grčka -. Igrač više: Hrvatska 6 (11), Grčka 3 (11)

Hrvatski vaterpolisti zauzeli su peto mjesto na Europskom prvenstvu u Budimpešti i tako izborili izravan plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Kazanu. Izabranici Ivice Tucka u dvoboju za peto mjesto u Europi pobijedili su reprezentaciju Grčke 11:7.

Barakude su do pobjede koja ih je oslobodlia svih briga oko plasmana na SP hrvatski su reprezentativci došli iako su čitavu utakmicu igrali bez kažnjenog Bušlje, a gotovo čitavo drugo poluvrijeme i bez Dobuda koji je u drugoj minuti treće četvrtine dobio crveni karton.

Utakmica je prelomjena početkom treće četvrtine kada je Hrvatska s dva gola s igračem više stigla do prednosti od 7:3. Tijekom 15 i pol minuta, od 2:47 minuta prije kraja prve, do 3:18 minuta prije kraja treće četvrtine Hrvatska nije primila niti jedan gol, a pritom ih je postigla čak šest.