EP: Hrvatske odbojkašice poražene u osmini finala

Europsko prvenstvo (osmina finala): Hrvatska vs Italija: 0:3 (22:25, 21:25, 20:25).

Hrvatske odbojkašice niti u petom susretu zaredom nisu uspjele svladati Italiju. Nakon prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva, Mediteranskih igara 2013. Europskih prvenstava 2011. i 2001. godine, došlo je vrijeme za poraz u osmini finala Europskog prvenstva u nizozemskom Rotterdamu.

Hrvatske su predstavnice unatoč dobroj igri posustajale u završnici te je krajnji rezultat bio 0:3  (22:25, 21:25, 20:25) za talijanske odbojkašice koje Hrvatska nije svladala punih 16 godina.

Izabranice Angela Vercesija su u prvom setu vodile i sa tri razlike do rezultata 19:19 kada Italija dolazi do prvog vodstva na susretu i naposljetku osvajanja seta. Briljirala je Valentina Diouf koja je Azzurrima priskrbila 10 poena u setu otvaranja.

Drugi set ponovno je krenuo vodstvom Hrvatske koje je trajalo do 6:4 kada Italija osvaja šest poena zaredom, te unatoč tome što su hrvatske odbojkašice brzo izjednačile, odnosi drugi set s četiri poena razlike.

Treći set je bio ravnopravan do rezultata 19:19 kada Italija radi seriju 3:0, dok kod rezultata 24:20 dolazi do meč lopte koju odmah iskorištava. Najbolja kod pobjednica je bila već spomenuta Diouf s 20 poena, dok su kod Hrvatske Maja Poljak s 12 i Mira Topić s 11 poena predvodile momčad brazilskog trenera Vercesija. Italija u četvrtfinalu igra protiv Rusije koju je Hrvatska uvjerljivo porazila u ponedjeljak.