EP Maraton: Mazuronak i Naert s rekordom europskog prvenstva pobjednici, Bjeljac 20.

Održan je i maraton.

Dvije utrke maratona završene su posljednjeg, šestog dana Europskog prvenstva u atletici u njemačkom Berlinu.

U ženskoj utrci pobjedu je odnijela Volha Mazuronak iz Bjelorusije u vremenu 2:26,22. Samo šest sekundi sporija bila je Francuskinja Clemence Calvin, dok je Čehinja Eva Vrabcova-Nyvltova s nacionalnim rekordom od 2:26,31 osvojila broncu.

Hrvatska je imala čak četiri predstavnice, od kojih je najbolja bila Bojana Bjeljac. Ona je završila na 20. mjestu s osobnim rekordom od 2:37,31. Na 34. poziciji završila je Nikolina Suštić, također s osobnim rekordom od 2:42,44, kao 41. je završila Nikolina Stepan s vremenom 2:47,55, dok je kao pretposljednja, 45., završila Matea Matošević u vremenu 2:56,29.

A s rekordom europskih prvenstava Belgijac Koen Naert osvojio je mušku utrku i to s vremenom 2:09,51. Sa gotovo dvije minute zaostatka na drugom mjestu završio je Tadesse Abraham iz Švicarske, dok je Talijan Rachik s osobnim rekordom od 2:12,09 osvojio broncu. Jedini hrvatski predstavnik Dan Daly maraton je završio na 56. mjestu s vremenom 2.29,25 u konkurenciji 67 trkača, od kojih njih 14. nije završilo.