NAJNOVIJE VIJESTI

EP Paraplivanje: Sinovčić osvojio zlato na 100 metara leđno

Hrvatska ima zlatnu medalju.

Hrvatski plivač Dino Sinovčić osvojio je zlatnu medalju u utrci na 100 metara leđno na Europskom paraplivačkom prvenstvu u irskom Dublinu.

Dino je u finalnoj utrci pobijedio s vremenom 1:16,08 te bio brži za više od pet sekundi ispred srebrnog Fabiana Brune iz Njemačke, dok je broncu s rezultatom 1:22,21 osvojio Oleksandr Komarov iz Ukrajine.

“Presretan sam jer je ova medalja moj najveći uspjeh karijere. Nadao sam se medalji, no to sam morao potvrditi i u bazenu. U kvalifikacijama sam bio dosta sporiji, ali to je zato jer tada nije bilo potrebno plivati brže“, izjavio je nakon utrke.

Ovo je Sinovčićeva druga medalja s Europskih prvenstava, nakon što je prije devet godina osvojio broncu u Reykjaviku.