EP Plivanje: Blašković nakon pola utrke imao srebro, na kraju završio kao posljednji

Odličan i hrabar nastup našeg Brune.

Nakon dužeg vremena Hrvatska je imala predstavnika u finalu utrke na 100 metara slobodno za muškarce na jednom Europskom prvenstvu.

Bio je to Bruno Blašković, koji je u škotskom Glasgowu upravo završio svoj nastup. Naš plivač startao je u osmoj stazi, s obzirom da je kao osmoplasirani izborio finale. Nakon 50 metara zaostajao je svega 22 stotinke za vodećim plivačem i nalazio se na drugom mjestu, no nije uspio izdržati pritisak.

U konačnici je završio na posljednjem, osmom mjestu, kao jedini koji je plivao iznad 49 sekundi (49,02). Zlatna medalja pripala je Talijanu Alessandro Miressiju, koji je s vremenom 48,01 u ludoj završnici slomio otpor domaćeg plivača Scotta i osvojio zlato. Francuz Metella bio je samo stotinku sporiji od Scotta pa je s vremenom 48,24 osvojio broncu.