EP Plivanje: Drugo zlato Efimove, Fesikova pobijedila Hosszu, Quadarella uvjerljiva

Novi plivački dan je iza nas.

Još šest kompleta medalja podijeljeno je petog dana Europskog prvenstva u plivanju u škotskom Glasgowu.

Talijanka Simona Quadarella od samog početka utrke na 1 500 metara vodila je i s vremenom 15:51,61 osvojila zlatnu medalju ispred Njemice Sarah Koehler i Mađarke Ajne Kesely. Rekord europskih prvenstava srušio je Govorov, Ukrajinac, koji je s 22,48 ostvario treće vrijeme svih vremena i za 30 stotinki pobijedio Benjamina Prouda u utrci na 50 metara leptir. Brončano odličje pripalo je Rusu Olegu Kostinu.

Veliko iznenađenje priredila je Anastasiia Fesikova u utrci na 100 metara leđno. Ruskinja je s vremenom 59,19 osvojila zlato ispred Britanke Davies i Dankinje Nielsen, dok je olimpijska pobjednika Katinka Hosszu završila tek na šestom mjestu.

Pobjedu na 200 metara prsno za žene odnijela je Ruskinja Yuliya Efimova te tako došla do svog drugog zlata u Glasgowu. Rezultatom 2:21,31 bila je bolja od drugoplasirane Vall za 1,71 sekundu, dok je bronca otišla domaćoj Renshaw. Braniteljica naslova Rikke Moller Pedersen završila je tek na petom mjestu.

Britanac Duncan Scott osvojio je zlato u utrci na 200 metara slobodno pobijedivši Litavca Rapsysa i Rusa Dovgalyuka, dok je James Guy ostao bez medalje na četvrtom mjestu. Za kraj dana ostala je štafeta 4×200 metara slobodno za žene, koju je osvojila Velika Britanija s vremenom 7:51,65. Srebro je otišlo u Rusiju, bronca u Njemačkoj, dok je Francuska vodila nakon prvih 700 metara, a na kraju ostala četvrta.