EP Plivanje: Marin Mogić posljednji u finalu utrke na 800 metara

Odličan uspjeh našeg plivača.

Prvi put u povijesti hrvatskog plivanja Hrvatska je imala predstavnika u finalu utrke na 800 metara slobodno na Europskom prvenstvu.

U škotskom Glasgowu od samog početka utrke Marin Mogić zauzeo je posljednje mjesto, kojeg je na kraju i osvojio. Već nakon 300 metara zaostajao je za prvoplasiranim više od četiri sekunde i u konačnici završio na osmom mjestu s vremenom 7:58,03.

Zlatnu medalju osvojio je Ukrajinac Mykhaylo Romanchuk s vremenom 7:42,96. Time je prvi put nakon 2014. godine na nekom europskom ili svjetskom prvenstvu ili Olimpijskim igrama Talijan Gregorio Paltrinieri morao prepustiti prvo mjesto svojem protivniku na ovoj udaljenosti.

Talijan je završio drugi s 2,16 sekundi zaostatka, dok je Florian Wellbrock iz Njemačke završio na trećem mjestu. Ispred Mogića još su ostali i Christiansen, Micka, Acerenza i Joly, a da je plivao na razini polufinala, završio bi na šestom mjestu.