EP Rukomet: Appelgren uništio Srbiju, Švedska deklasirala Srbiju za drugi krug!

Šveđani su opravdali ulogu favorita i pobijedili naše susjede.

U drugom kolu skupine A Europskog rukometnog prvenstva Švedska i Srbija igrali su odlučujuću utakmicu za plasman u drugu fazu natjecanja. Nakon što su obje momčadi izgubile svoj prvi susret, izgleda da se momčad Švedske bolje konsolidirala i upisala 30:25 pobjedu.

Intoniranje himne Srbije ponovno nije moglo proći bez nepotrebnih i ružnih zvižduka, a nakon toga utakmica je mogla početi. Šveđani su poveli golom Nielsena, a odmah nakon toga u 46. sekundi utakmice zaradio je isključenje. Beljanski je zabio za izjednačenje, no i on je zaradio isključenje nedugo zatim. Appelgren se tada razbranio, a Šveđani serijom od 3:0 došli do visokih 7:3 pa je Srbija zatražila minutu odmora.

Žarko Šešum je, naravno nenamjerno, u glavu tada napucao Appelgrena, što ga je još više razljutilo. Lukas Nilsson u tim trenutcima bio je stopostotan, zabio je tri gola iz tri pokušaja, a na drugoj strani najbolji igrač Srbije u susretu protiv Hrvatske, Zelenović, svoj prvi gol postigao je tek u 17. minuti. Pogocima Zachrissona (dva) i Jakobssona Švedska odlazi i na +6 (13:7) te u 20. minuti lomi utakmicu.

Do kraja odmora Blagult je očuvao prednost te se na predah otišlo sa 16:10. Švedska je imala lijepih 57 posto realiziranih napada, naspram 36 posto Srbije, čak šest realiziranih kontri i stopostotni učinak sedmeraca, što mogu biti upozorenja Hrvatskoj na koje segmente igre mora obratiti pozornost protiv Skandinavaca.

Srbija je u nastavku donekle uspijevala uhvatiti priključak i nakon polovice drugog dijela na semaforu je stajalo 21:17. Tada ipak Ekberg vraća prednost na pet pogodaka razlike, no Srbi se vraćaju i u 50. minuti dolaze na svega dva pogotka zaostatka, 23:21. Kristjan Andresson bio je primoran pozvati minutu odmora da podigne svoju momčad, što je rezultiralo dva brza gola iz kontri Švedske i ponovno odvajanje na četiri pogotka prednosti.

Srbi tada dobivaju čak dva igrača više i preko Nenadićevog sedmerca smanjuju na 26:23. Ali, tada se ukazuje Jerry Tollbring i s dva igrača manje zabija svoj prvi gol, kojim potvrđuje pobjedu. U konačnici, pobjeda od pet pogodaka razlike ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Mikael Appelgren proglašen je igračem utakmice, a u ovoj utakmici Švedska je došla do velikog jubileja, postigla je svoj 2 000. pogodak u povijesti na Europskim prvenstvima.

Srbija – Švedska, 25:30, Spaladium Arena, Split, 8 900 gledatelja

Švedska – Appelgren ( obrana), Palicka ( obrane), Lagergren 5, Ekberg, Jakobsson, L. Nilsson 4, Nielsen, Wanne i Zachrisson 3, Gottfridsson, Henningsson, Jeppson i Tollbring 1, Arnesson, Darj, A. Nilsson

Srbija – Cupara ( obrana), Ivanišević ( obrana), Ilić 5, Nenadić 4, Beljanski i Šešum 3, Đorđić, Đukić, Marković i Marsenić 2, Jovanović i Zelenović 1, Obradović, Radivojević, Vujić, Vujin

Isključenja: Švedska 10 min, Srbija 6 min

Sedmerci: Švedska – (1/1) – Ekberg 1; Srbija – (4/5) – Nenadić 3, Ilić 1