EP Rukomet: Biti ili ne biti dvoboj Švedske i Srbije u Splitu

Momčad koja pobijedi, vjerojatno će izboriti drugi krug.

Rukometne reprezentacije Švedske i Srbije danas će od 18:15 sati odigrati svoj drugi susret skupine A na Europskom rukometnom prvenstvu u Hrvatskoj. Susret je ovo biti ili ne biti za obje momčadi, koje su poražene u prvim susretima.

I dok su Beli Orlovi poraženi od domaćina Hrvatske, Blagult je neočekivano izgubio od Islanda. Šveđani ipak ulaze kao favoriti u današnji susret te žele isprati gorak okus poraza od Islanđana.

“Iznimno smo razočarani našom predstavom, pogotovo u prvom poluvremenu. No, pred nama su još dvije utakmice grupne faze, a prvu od njih moramo dobiti. Sav fokus usmjerili smo na pobjedu protiv Srbije“, izjavio je Jesper Nielsen za SVT.

S druge strane, kapetan Srbije Petar Nenadić pred susret je izjavio:

“Najvažnije će biti smanjiti broj tehničkih pogrešaka koje smo imali u napadu. No, isto tako, moramo spriječiti brzu polukontru i kontru Šveđana, jer su oni poznati po tome. Obrana mora funkcionirati puno bolje nego protiv Hrvatske i moramo odigrati lukavije, onako kako su Hrvati igrali protiv nas“.

Kod Šveđana ponovno se očekuje da golman Mikael Appelgren bude na visini zadatka. U prvoj utakmici zamijenio je Andreasa Palicku, koji se nije proslavio u prvih desetak minuta protiv Islanda, no Appelgren je ponovno pokazao zašto je najbolji švedski vratar s upisanih 12 obrana. Također, Mattias Zachrisson i Jim Gottfridsson i danas bi trebali biti ubojit tandem, a čeka se da Jerry Tollbring i Niclas Ekberg prorade pa bi onda švedska momčad vrlo vjerojatno bila nezaustavljiva.

Europski viceprvaci iz 2012. godine, dosta su pomlađeni. Ostali su tu iskusni Vujin, Nenadić i Ilić, no došle su i neke nove mlade nade poput Beljanskog, Zelenovića i Marsenića. Ipak, teško je za očekivati da naši susjedi ponove uspjeh od prije šest godina, kada su izborili finale pobjedom upravo protiv Hrvatske. Jedno je sigurno, a to je da će momčad koja večeras pobijedi na Spaladium Areni izboriti drugi krug natjecanja.