EP rukomet: Danska pobjedom potvrdila prvo mjesto i polufinale!

Danska je do nove pobjede predvodio Damgaard sa 11 pogodaka

Mikkel Hansen/Getty Images

U drugom susretu dana skupine II u Varaždinu snage su odmjerile reprezentacije Makedonije i Danske. Utakmica nije imala veliki značaj pošto je Danska već osigurala prvo mjesto u skupini i polufinale, dok je Makedonija ostala bez šansi za polufinale. Utakmica je završila rezultatom ??:?? za Dansku.

Prvo poluvrijeme bilo je totalno izjednačeno. Praktički svih 30 minuta igralo se gol za gol pa se i na odmor otišlo ‘prijateljskim’ remijem 12-12.

U drugom dijelu Danska ubacuje u brzinu više, dolazi do nova dva boda, čime potvrđuje 1. mjesto u varaždinskoj skupini. Makedonija se držala prvi dio susreta no bez svog najboljeg igrača, Kire Lazarova, nije mogla učiniti više protiv moćnih Danaca, koji su odigrali fantastično drugo poluvrijeme koje su dobili nevjerojatnih 19-8.

Makedonija – Danska  20:31, Arena Varaždin, Varaždin, 2350 gledatelja

Makedonija – Mitrevski (10 obrana), Ristovski (0 obrana), Kuzmanovski 6, Manaskov i Stoilov 4, Taleski 3, Mitrevski, Mirkulovski i Georgievski 1, Velkovski, Markovski, Pribak, Jonovski, F. Lazarov, Popovski, Peshevski, Ojleski

Danska – Green (9 obrana), N. Landin (2 obrane), Damgaard 11, Zachariassen 5, Hansen 3, M. Landin, Lauge Schmidt, Svan, Lindberg, Mensah Larsen 2,  Mortensen i H. Toft Hansen 1, R. Toft Hansen, Moolgaard, Olsen, Balling

Isključenja: Makedonija 4 min, Danska 6 min

Sedmerci: Makedonija – (3/5) – Manaskov 3; Danska – (1/1) – Lindberg 1