NAJNOVIJE VIJESTI

EP Rukomet: Dramatična utakmica Njemačke i Makedonije završila bez pobjednika

Sjajnu i uzbudljivu utakmicu odigrali su Nijemci i Makedonci

U još jednoj igri živaca u Areni Zagreb Makedonija i Njemačka su odigrali fantastičnu utakmicu punu preokreta. Na kraju je završeno podjelom bodova 25:25.

Nijemci u prvih deset minuta nisu znali od kuda prijeti veća opasnost. Makedonci su u napadu igrali potpuno opušteni, što je rezultiralo sa nekoliko odigranih cepelina. Nakon početnog vodstva od 1:0 Nijemaca Makedonci su čvrstom obranom u prvih deset minuta došli do prednosti od tri gola (5:2). Aktualni prvaci Europi su u tom razdoblju živjeti od učinka Weinholda. Sredinom prvog dijela Nijemci se bude i na krilima Wienceka i Gensheimera od zaostatka 3:6 dolaze do prednosti 10:7. U tom razdoblju odličan je na golu bio Wolff, koji je u prvom poluvremenu skupio sedam obrana. Do kraja prvih pola sata igre Makedonci golovima Taleskog i Lazarova smanjuju zaostatak  na minimum (11:12).

Makedonci su nastavak utakmice kao i prvo poluvrijeme otvorili odlučnije i gol po gol su stigli i prestigli Nijemce.  Ristovski se razbranio, a probuđeni Lazarov poveo je Makedonce do najveće prednosti nakon 40 minuta igre (19:16). No, Nijemci se ne predaju i opet rade mini seriju, a deset minuta prije kraja rezultat je bio 20:20. Njemački izbornik je u tom periodu promijenio vratara, a Heinevetter je zaključao svoj gol.  U napetoj završnici u kojoj se igralo gol na gol Makedonci su bili bliže pobjedi. 15 sekundi prije kraja do tada stopostotni Stoilov prima loptu na crti, no Heinevetter brani. Nijemcima je nakon toga ostalo 11 sekundi, no nakon timeouta nisu uspjeli postaviti napad kako treba, te je utakmica završena brz pobjednika (25:25).

Makedonci su ovim bodom prvo mjesto u skupini i u drugi krug prenose odlična tri boda. Njemački broj bodova u drugom krugu ovisi o ishodu utakmice Crne Gore i Slovenije.

Skupina C, 3. kolo, Arena Zagreb, gledatelja 10.000

NJEMAČKA: HEINEVETTER Silvio (3 obrane), WOLFF Andreas (7 obrana), GENSHEIMER Uwe(5), LEMKE Finn, WIENCEK Patrick (4), REICHMANN Tobias (1), PEKELER Hendrik (1), WEINHOLD Steffen (8), WEBER Philipp (2), FATH Steffen (2), GROETZKI Patrick (1), HAFNER Kai, JANKE Maximilian, KUHN Julius, KOHLBACHER Jannik, DRUX Paul (1)

MAKEDONIJA: MITREVSKI Nikola (2 obrane), RISTOVSKI Borko (12), MANASKOV Dejan (5), VELKOVSKI Martin, STOILOV Stojanche (3), LAZAROV Kiril (5), PRIBAK Nemanja, JONOVSKI Ace, TALESKI Filip (6), MIRKULOVSKI Filip, MARKOSKI Velko, MARKOSKI Nikola, KUZMANOVSKI Filip (2), GEORGIEVSKI Goce, POPOVSKI Martin (1), PESHEVSKI Zharko (3)