EP Rukomet: Fenomenalna Hrvatska podsjetila na svoja najbolja izdanja

Fenomenalni Ivan Stevanović skupio je 14 obrana i zaslužio epitet igrača utakmice.

Briljantnu utakmicu odigrali su hrvatski rukometaši, nošeni punom Arenom i glasnim navijanjem 13.000 gledatelja u jednoj od najbitnijih utakmica Europskog prvenstva potpuno su razbili reprezentaciju Norveške, te ostali u igri za plasman u završnicu prvenstva.

Nismo mogli poželjeti bolje otvaranje susreta, čvrsta obrana i brza tranzicija u konte i polukontre uz odlično raspoloženog Ivana Stevanovića na golu urodili su plodom. Nakon tri minute igre imali smo 3:0 uz dva pogotka Željka Muse sa crte šest metara, a nakon njegovog isključenja zabio je i Marino Marić. Ivan Čupić je u 12. minuti golom iz sedmerca postao najbolji strijelac Hrvatske na Europskim prvenstvima prestigavši Ivana Balića. Norvežane je u igri držao sjajni Sander Sagosen golovima i asistencijama, a nas je Luka Stepančić dvama pogocima u 15. minuti doveo na najvećih četiri razlike. Do završnice poluvremena držali smo razliku na dva do tri gola prednosti, Tonnesen je devet sekundi prije isteka poluvremena smanjio na minimalni zaostatak, ali u posljednjoj sekundi Zlatko Horvat zabija iz sedmerca za ugodnih 17:15.

U nastavku susreta Marko Mamić i Ivan Čupić sa svojim golovima drže i dalje prednost, a u 42. minuti golom Luke Cindrića ponovo odlazimo na +4, da bi Manuel Štrlek sa dvije kontre odveo Hrvatsku na 29:24. Sagosen je bio jedini igrač koji je pronalazio rješenja za Stevanovića i donosi priključak Norveškoj u 54. minuti. Pet minuta prije kraja Zlatko Horvat zabija nakon lijepo prebrojavanja, a nakon toga nije više bilo golova i Hrvatska je došla do izuzetno vrijedne pobjede uz odličnu igru.

Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Manuel Štrlek sa 6 golova, Luka Cindrić dodao je 5, a sjajni su bili i pivoti Željko Musa i Marino Marić, svaki po 3 gola uz 100% realizaciju. Ivan Stevanović fenomenalno je branio i skupio 14 obrana. Kod Norveške najviše golova zabili su Sander Sagosen 8 i Kristian Bjornsen 6, dok su Torbjorn Bergerud i Espen Christensen skupili 10 obrana.

Hrvatska – Norveška 32:28, Arena Zagreb, Zagreb, 13 000 gledatelja

Hrvatska: Stevanović (14 obrana), Alilović (0), Mihić, Marić 3, Stepančić 3, Kopljar 1, Vori, Gojun, Horvat 3, Karačić 1, Mandalinić, Štrlek 6, Čupić 3, Musa 3, Mamić 4, Cindrić 5.

Norveška: Christiansen( 2 obrane), Bergerud (8), Sagosen 8, Myhrol 3, Jakobsen, Tonnesen 4, Christiansen, Jondal 2, Bjornsen 6, Gullerud 1, Sorheim, Johannessen 3, O Sullivan, Tangen 1, Reinkind, Rod, Hansen.

Isključenja: Hrvatska: 12min ; Norveška: 4 min

Sedmerci: Hrvatska – (5/5) – Čupić 3/3, Horvat 2/2 , Norveška – (1/1) – Bjornsen 2/2