EP Rukomet: Mrkva zaustavio Manaskovov paradajz šut za pobjedu Češke

Kiril Lazarov zbog ozljede nije sudjelovao u igri, ulazio je samo pucati sedmerac.

Fantastična završnica susreta između Makedonije i Češke u varaždinskoj Areni. Imali su Makedonci prednost gotovo cijeli susret, no Češka se nije predala i u samoj završnici došli su do pobjede zahvaljujući fenomenalnom vrataru Filipu Mrkvi.

Makedonci su ušli bolje u utakmicu, na ulazu u 10. minutu ušli su sa prednošću od 4:1, a dva pogotka je postigao Filip Mirkulovski. Najbolji igrač Čeha Ondrej Zdrahala napravio je veliki broj tehničkih pogrešaka u tom periodu, a prvi pogodak postigao je tek u 19. minuti za zaostatak 8:6, dok je najbolji Makedonac Kiril Lazarov ozljeđen i ušao je u igru samo pucati sedmerac koji je i zabio. Čehe je u igri držao odlični Pavel Horak sa pet golova. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Peter Slachta postigao je gol za smanjenje rezultata 13:11.

Najveću prednost stvorili su Makedonci u 37. minuti kada je Filip Talevski sa dva gola donio vodstvo 17:12. Probudio se u tom vremenu i mladi pivot Stanislav Kasparek kod Čeha sa dva pogotka u dvije minute i Češka je držala zaostatak od četiri razlike. Česi su u 48. minuti došli na dva gola zaostatka golom Hrstke iz penala, ubrzo zatim Mirkulovski vraća na tri razlike, a onda je proradio i Zdrahala, te sa dva gola dovodi Češku na gol zaostatka, a nakon njega Hrstka iz sedmerca izjednačava rezultat. U 56. minuti Jan Landa zaradio je treće isključenje i crveni karton, a Kirin udarac sa sedam metara zaustavio je vratar Tomas Mrkva i ostavio Čehe u igri. Češka je prvi put povela tri i pol minute prije kraja preko sjajnog Horaka. Kasparek je doveo još jednom Češku u vodstvo, imali su vodstvo i loptu 16 sekundi prije kraja, ali Slachta je gubi i Makedonija je došla do sedmerca u posljednjoj sekundi. Manaskov je preuzeo odgovornost, ali Mrkva mu sjajno brani i donosi pobjedu Češkoj.

Najbolji u redovima Makedonije bio je Taleski sa 5 golova, Ristovski je bio također vrlo dobar sa 11 obrana, dok je Češku predvodio Horak sa 8 golova, a vratari su kombinirano skupili 13 obrana

Makedonija – Češka 24:25, Arena Varaždin, Varaždin,  3780 gledatelja

Makedonija: Mitevski, Ristovski ( 11 obrana) , Manaskov 3, Velkovski 4, Stoilov 4, K.Lazarov 2, Pribak, Jonovski, Taleski 5, Mirkulovski 4, Markoski, Kuzmanovski, Georgievski 1, F.Lazarov, Popovski, Peshevski 1.

Češka: Mrkva ( 5 obrana), Galia ( 8 obrana), Hrstka 4, Becvar, Landa, Horak 8, Kotrc, Kasparek 6, Stehlik, Slachta 1, Petrovsky, Zdrahala 4, Cip 2, Svitak, Mubenzem, Kasal.

isključenja: Makedonija 4 min ; Češka 10 min

sedmerci: Makedonija (2/4) – K.Lazarov 2/3, Manaskov 0/1 ; Češka (4/4) – Hrstka 4/4