EP Rukomet: Nevjerojatni Gerard s 19 obrana srušio Švedsku

Francuzi su i dalje ostali stopostotni.

Švedska i Francuska odigrali su utakmicu koja je vrlo vjerojatno odlučivala o pobjedniku Skupine I Europskog rukometnog prvenstva. Bio je to sudar dvije najbolje momčadi skupina A i B, a u Areni Zagreb bolja je bila reprezentacija Francuske, koja je upisala 23:17 pobjedu i time došla do svog šestog boda.

Poveli su Francuzi pogotkom Sorhaindoa, no Lagergren je ekspresno izjednačio. Gerrard je tada upisao nevjerojatnih osam uzastopnih obrana, što Trikolori koriste i s igračem više dolaze do prednosti od 4:1. Tada je Gerard upisao nove dvije obrane, prije nego je Jeppson u 14. minuti zabio tek drugi gol Švedske na utakmici.

U 17. minuti Francuzi su otišli na četiri pogotka prednosti, 7:3, a u 24. minuti Luka Karabatić je u svojoj prvoj utakmici na ovom Euru grubim i namjernim startom dlanom udario Ekberga po oku i zaradio crveni karton. Taj trenutak kao da je malo poljuljao samopouzdanje Francuske, što je Blagult iskoristio i na predah otišao sa samo dva gola zaostatka, 10:8.

Mattias Zachrisson otvorio je nastavak pogotkom te su Skandinavci došli na samo pogodak zaostatka. Tada Švedska kreće igrati s igračem – golmanom i u 41. minuti dolazi do prvog izjednačenja nakon početnih 1:1. No, uz dva puta dosuđenog igrača više, Trikolori ponovno odlaze na dva gola prednosti, prije nego Kristjan Andresson zove minutu predaha.

Nakon time-outa Jim Gottfridsson postiže svoj prvi gol na susretu, no Francuzi ponovno koriste dobar period njihovog vratara Gerarda te preko prvog gola Nikole Karabatića u 52. minuti odlaze na plus 4. Nova minuta odmora nije urodila plodom, Francuska je preko Maheovog sedmerca otišla na 19:14 i prelomila susret.

U konačnici, završilo je i s nerealno visokih 23:17, a igračem utakmice proglašen je Gerard. Zanimljivo je da je u ovoj utakmici palo najmanje golova na cijelom natjecanju, njih 40, dok Švedska nije dobila nijedan sedmerac od strane španjolskih sudaca. Švedsku još očekuju dvoboji protiv Bjelorusije i Norveške, dok će Francuzi igrati sa Srbima i Hrvatima.

Švedska – Francuska, 17:23, Arena Zagreb, Zagreb, 7 100 gledatelja

Švedska – Appelgren (10 obrana), Palicka ( obrane), Jeppson 4, Lagergren 3, Ekberg i Gottfridsson 2, Jakobsson, Nielsen, L. Nilsson, Tollbring, Wanne i Zachrisson 1, Arnesson, Darj, Henningsson, Pettersson

Francuska – Gerard (19 obrana), Dumoulin (0 obrana), Sorhaindo 5, Mahe 4, Claire, Guigou i Porte 3, N. Karabatić 2, Mem, Remili i Tounat 1, Abalo, Caucheteux, Dipana, Lagarde, L. Karabatić

Isključenja: Švedska 8 min, Francuska 6 min

Sedmerci: Švedska – (0/0); Francuska – (3/3) – Mahe 3