EP rukomet: Norveška došla do prve pobjede na turniru

Aktualni svjetski doprvaci osvojili prva dva boda na europskom prvenstvu

handballnews.pl

U drugom današnjem susretu drugog kola europskog prvenstva u Hrvatskoj igranom u Poreču, Norveška je došla do prve pobjede i svladala Bjelorusiju 33-38.

U prvom dijelu bila je to vrlo izjednačena utakmica, sve do posljednjih nekoliko minuta kada su se Norvežani ‘odljepili’ te na odmor otišli sa četiri gola razlike (15-12).

U drugom poluvremenu gledali smo sličnu utakmicu kao i u prvom dijelu. Norveška je cijelo vrijeme održavala prednost i na kraju slavila rezultatom 33-28. Kod Norveške BjornsenSagosen i Gullerud postigli su po 6 pogodaka, dok je kod Bjelorusije najbolji strijelac bio Karalek s 5 pogodaka.

U posljednjem kolu Norveška će igrati protiv Austrije, dok će Bjelorusi odmjeriti snage sa aktualnim svjetskim prvacima, Francuskom.

Norveška – Bjelorusija  33:28, Žatika Sport Centre, Poreč, 3000 gledatelja

Norveška – Bergerud (14 obrana), Christensen (0 obrana), Bjornsen, Sagosen i Gullerud 6, Myrhol i Tonnesen 5, Johannessen 4, Jondal 1, Jakobsen, Sorheim, O’Sullivan, Tangen, Reinkind, Rod, Hansen

Bjelorusija – Saldatsenka (13 obrana), Matskevich (0 obrana), Karalek 5, Shylovich, Baranau i Gayduchenko 4,  Karvatski i Yurynok 3, Kulesh i Harbuz 2, Rutenka 1, Pukhouski, Rutenka,  Harbuz , Padshyvalau, Tsitou, Bokhan, Babichev

Isključenja: Norveška 4 min, Bjelorusija 12 min

Sedmerci: Norveška – (4/5) – Bjornsen 4; Bjelorusija – (3/4) – Harbuz 2, Gayduchenko 1