EP Rukomet: Slovenci u drugom poluvremenu nadigrali Španjolsku!

Odlično je priliku iskoristio vratar Slovenije Urh Kastelic, Slovenci u drugom djelu nadigrali Španjolce.

Drugu utakmicu u nastavku Europskog prvenstva u rukometu, u Varaždinskoj Areni odigrali su Slovenci i Španjolci. Pred početak utakmice obje reprezentacije bile su u igri za nastavak natjecanja u polufinalu, u boljem položaju i dalje su Španjolci.

Susret je počeo s dugim napadima na obje strane, prvi su do vodstva stigli Španjolci u drugoj minuti, pogotkom iz sedmerca. Četiri minute kasnije do prvog vodstva stižu Slovenci, strijelac je bio Darko Cingesar. Prvi put na prvenstvu u vratima Slovenija stajao je Urh Kastelic i odlično iskoristio priliku te zaustavljao Španjolce. U osmoj minuti Slovenija stiže do dva pogotka prednosti, kod rezultata 4:2, već u sljedećem napadu Slovenija stiže do najviše prednosti od tri pogotka. U devetoj minuti prvi timeout zove klupa Španjolske, nakon toga stižu na samo pogodak zaostatka. U 13. minuti susreta Španjolci ponovo preuzimaju vodstvo kod rezultata 7:6. Španjolci su vodili do 12:11, u tom razdoblju bilo je čak pet minuta bez pogotka na obje strane. Do kraja poluvremena Slovenija je uspjela preokrenuti i vodila rezultatom 13:12. Vratar Kastelic u prvom djelu upisao je čak osam obrana, dok je vratar Španjolske Gonzalo Perez de Vargas obranio samo pet pokušaja slovenskih rukometaša. Najučinkovitiji u redovima Slovenije bio je Gašper Marguč s tri pogotka, kod Španjolaca četiri puta je bio uspješan Ferran Sole.

U nastavku susreta Španjolci su držali priključak do rezultata 16:15, tada Slovenija brzim kontrama stiže do prednosti od pet golova, u 27. minuti na semaforu je pokazivalo 20:15. Protivnici su u nastavku odigrali puno grublje i bilo je tu dosta više isključenja na obje strane. Slovenija nije stajala i u 46. minuti stižu do najviše prednosti od čak sedam golova, rezultat je tada bio 25:18. Već je sve izgledalo, da će susjedi stići do sigurne pobjede, međutim Španjolska pritišće i stiže na svega tri pogotka zaostatka u nekoliko navrata. Susjedi su pobjedu osigurali u 57. minuti, kada je Blaž Blagotinšek vratio na četiri pogotka prednost. U sljedećem napadu do prve obrane stigao je Matevž Skok u vratima Slovenije, obranio je sedmerac i Slovenci su imali četiri pogotka prednosti. Do kraja susreta Skok je zaključao vrata i Slovenija je slavila važnu pobjedu, susret je završen rezultatom 31:26.

Nagradu za igrača utakmice dobio je vratar Kastelic, na kraju je upisao 12 obrana. S pet pogodaka u reprezentaciji Slovenije najbolji je bio Marguč, dok je kod protivnika šest puta uspješan bio Sole.

Slovenija – Španjolska, 31:26, Arena Varaždin, Varaždin, 3 796 gledatelja

Slovenija – Skok (2 obrane), Kastelic (12 obrana), Blagotinšek 4, Verdinek 2, Marguč 5, Kavtičnik 3, Janc 3, Potočnik, Cingesar 2, Zarabec 2, Bezjak 2, Mačkovšek 4, Mlakar 2, Leban, Suholežnik, Žabič 2

Španjolska – Perez de Vargas (10 obrana), Corrales (1 obrana), Gurbino 1, Rivera 3, Entrerrios 3, Dujshebaev A. 2, Sarmiento 1, Aguinagalde 1, Canellas 1, Morros De Argila 1, Arino 1, Guardiola 1, Sole 6, Balaguer, Figueras 4, Dujshebaev D. 1

Isključenja: Slovenija 16 min; Španjolska 6 min

Sedmerci: Slovenija – (3/3) – Marguč 3; Španjolska – (2/4) – Rivera 1, Sole 1