EP rukomet: Slovenija i Češka remijem izbacile jedna drugu

Oba dvije reprezentacije ostale bez šansi za polufinale

U susretu igranom od 16 sati u Areni Varaždin snage su odmjerili Slovenija i Češka. Utakmica je završila neodlučeno 26:26.

Posljednja utakmica grupne faze za ove dvije reprezentacije bila je ujedno i odlučujuća. Pobjednik bi još uvijek imao šansu izboriti polufinale, ako utakmica Njemačke i Španjolske koja se igra večeras od 20:30 završi neriješeno, ali pošto je ova njihova međusobna završila upravo remijem oba dvije reprezentacije ostale su bez šansi za polufinale.

U prvom dijelu susret je bolje otvorila Češka koja je vodila od početka utakmice i u 20. minuti imala čak pet golova prednosti (12-7). Nakon toga Slovenija pojačava obranu i uz pomoć fantastičnog Kastelica na vratima (prvo puvrijeme završio sa 9 obrana) vraća se skroz u utakmicu i stiže na -1 (12-11 za Češku na poluvremenu). Moglo se i na odmor otići neriješenim rezultatom no Cingesar promašuje kontru par sekundi prije sirene (češki golman Mrkva brani udarac). Valja spomenuti da su Česi u prvom dijelu dobili čak dva crvena kartona (Stehlik i Petrovsky).

Nakon izjednačenog početka drugog poluvremena, Češka radi seriju 5-0 i u 43. minuti ima vodstvo 20-16. No Slovenija se ne predaje i radi seriju 4-0 i deset minuta prije kraja dolazi do novog izjednačenja 20-20. U neizvjesnoj završnicu u kojoj se igralo gol za gol nije bilo pobjednika te obje momčadi završavaju svoj nastup u Hrvatskoj. Tragičar susreta je češki desni vanjski Kašparek koji je nekoliko sekundi prije kraja utakmice pogodio vratnicu i oduzeo svojoj reprezentaciji nadu za povijesno polufinale.

Slovenija – Češka 26:26, Arena Varaždin, Varaždin, 2900 gledatelja

Slovenija – Kastelic (10 obrana), Skok (2 obrane), Kavtičnik, Zarabec i Marguč 5, Cingesar 3, Bezjak i Potočnik 2, Mlakar, Žabić, Mačkovšek i Suholešnik 1, Blagotinšek, Verdinek, Janc, Leban

Češka – Mrkva (18 obrana), Galia (1 obrana), Zdrahala 9, Čip 5, Kašparek 4, Mubenzem 3, Bečvar 2, Hrstka, Horak i Zeman 1,  Landa, Kotrč, Stehlik, Šlahta, Petrovsky, Svitak

Isključenja: Slovenija 4 min, Češka 8 min

Sedmerci: Slovenija – (3/4) – Marguč 3; Češka – (2/2) – Zdrahala 2