EP Rukomet: Španjolska već u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika

Makedonci su ostali već u 8.minuti bez Kirila Lazarova i pitanje je hoće li zaigrati u nastavku natjecanja.

Španjolska je visokom pobjedom nad Makedonijom ostala u igri za plasman u polufinale, dok je Makedonija osim poraza ostala i bez Kirila Lazarova, a kad on ne igra nije to ista reprezentacija i vjerojatno su ispali iz utrke za prolaz.

Neprepoznatljivo prvo poluvrijeme Makedonije pružilo je priliku Španjolcima da dođu do lagane pobjede i odmore igrače za sljedeće izazove koji ih očekuju. Ušli su Španjolci odvažno u utakmicu, poveli su sa 3:0, a čak se i odlični vratar Perez de Vargas upisao u strijelce. Makedonija je prvi gol zabila tek u sedmoj minuti iz sedmerca preko Kirila Lazarova, ali on je zbog ozljede već u sljedećoj akciji napustio igru. U 11. minuti drugi gol Makedonaca ponovo iz sedmerca zabija Dejan Manaskov, a isti igrač tek u 15. minuti postiže za Makedonce prvi gol iz igre. Uspjeli su doći na samo 8:5 zaostatak, ali onda Španjolci odlaze na 15:5 ponajviše zahvaljujući Ferran Soleu i Eduardu Gurbindou. U posljednjoj sekundi prvog poluvremena Stojanche Stoilov je smanjio rezultat.

Držali su Makedonci zaostatak između 8 i 10 razlike do 50. minute, u tom razdoblju najviše su se istaknuli Adrian Figueras i Aitor Arino. Nakon toga Gedeon Guardiola i Alex Dujshebaev donose najvećih 13 razlike u 51. minuti. Filip Talevski je sa dva gola opet malo smanjio rezultat, a konačnih +11 postavio je Figueras 22 sekunde prije kraja. Gurbindo je bio najefikasniji igrač sa 6 golova, 5 su dodali Sole i Figueras, a kod Makedonije po 4 su zabili Manaskov i Stoilov. Unatoč 31 primljenim golom odlični su bili i vratari Makedonije Nikola Mitrevski sa 14 i Borko Ristovski sa 7 obrana, Perez de Vargas je briljirao sa 18 obrana.

Španjolska – Makedonija 31:20, Arena Varaždin, Varaždin, 3796 gledatelja

Španjolska: Perez de Vargas (18 obrana) 1, Corrales, Gurbindo 6, Rivera 1, Entrerrios 1, A.Dujshebaev 2, Sarmiento 2, Canellas 1, Morros, Arino 2, Guardiola 3, Sole 5, Balaguer 1, Figueras 5, D.Dujshebaev, Aguinagalde 1.

Makedonija: Mitrevski (14 obrana), Ristovski (7 obrana), Manaskov 4, Velkovski 2, Stoilov 4, K.Lazarov 1, Pribak 1, Jonovski, Taleski 3, Mirkulovski, Markoski, Ristovski, Kuzmanovski 2, Georgievski 1, Popovski 2, Peshevski, F.Lazarov.

Isključenja: Španjolska: 6 min ; Makedonija: 2 min

Sedmerci: Španjolska – (2/3) – Rivera 1/1, Sole 1/1, A.Dujshebaev  0/1 ; Makedonija – (4/) – Manaskov 3/3, K.Lazarov 1/1