EP Rukomet: Španjolska u polufinalu

Španjolci su serijom 8:0 od 33. do 45. minute riješili pitanje pobjednika.

Španjolska je u izravnom dvoboju za plasman u polufinale pred dosta malo gledatelja u varaždinskoj Areni pobjedila Njemačku i plasirala se u polufinale gdje će igrati protiv odlične Francuske.

Na prvi gol čekalo se do 4. minute kada Julius Kuhn dovodi Njemačku u vodstvo, a igralo se gol za gol do 10. minute kada opet sjajni Kuhn sa dva pogotka donosi prednost 5:3. Uspjeli su Španjolci okrenuti preko Eduarda Gurbindoa u 13. minuti, a Alex Dujshebaev u 25. minuti donosi prvi put prednost od dva gola za Španjolce. Poluvrijeme je završeno Španjolskom prednosti 14:13.

Nakon gola Kaija Hafnera za izjednačenje na 15:15 u 33. minuti Španjolci su prelomili utakmicu sa fantastičnom serijom gdje u 12 minuta nisu primili gol, a u tom razdoblju su zabili čak osam. Hafner je sa nova tri pogotka uspio Njemačku približiti na pet razlike 13 minuta prije kraja, no Španjolci se nisu previše opustili, ponovo su otišli na sedam i tu je priči došao kraj. Uspjela je do kraja Njemačka malo ublažiti poraz.

Najefikasniji igrač susreta bio je David Balaguer sa 6 pogodaka, pripomogli su mu Ferran Sole i Dujshebaev sa 5, kod Njemačke 5 je zabio Hafner. Španjolski vratari zaustavili su ukupno 17 udaraca, a vrlo dobro su i Njemci branili, skupili su 14 obrana.

Njemačka – Španjolska 27:31, Arena Varaždin, Varaždin, 1289 gledatelja

Njemačka – Wolf (9 obrana), Heinevveter (3 obrane), Dahmke, Gensheimer, Weincek 2, Pekeler 2, Kohlbacher 2, Drux, Fath, Hafner 5, Weber 4, Reichmann 4, Groetzki 2, Weinhold, Kuhn 4, Lemke

Španjolska – Perez de Vargas (6 obrana), Corrales (11 obrana), Gurbino 4, Rivera, Entrerrios 4, Dujshebaev A. 5, Sarmiento 2, Aguinagalde 4, Canellas, Morros De Argila, Arino 1, Guardiola, Sole 5, Balaguer 6, Figueras, Dujshebaev D.

Isključenja: Njemačka 4 min; Španjolska 2 min

Sedmerci: Njemačka – (1/2) – Genshaimer 1/1, Reichmann 0/1 ; Španjolska – (5/6) – Sole 5/5, Rivera 0/1