EP (U-16): Hrvatska na otvaranju poklonila pobjedu Bosni i Hercegovini

Skupina B, 1. kolo: Hrvatska - Bosna i Hercegovina 64:65 (15:21, 16:19, 20:8, 13:17)

SKUPINA B: 1. kolo

HRVATSKA – BOSNA I HERCEGOVINA 64:65 (15:21, 16:19, 20:8, 13:17)

HRVATSKA: Uljarević 11, Martinac, Kalajžić 19, Kotrulja 5, Prskalo, Savić 4, Lazić 2, Čizmić 2, Bajo, Čolak 1, Buljević 8, Ljubičić 12.

BOSNA I HERCEGOVINA: Čampara, Zovko 3, Labus 7, Bojović, Drežnjak, Gegić 7, Sikiras 16, Čerkezović, Verlašević, Musa 18, Jahić 2, Antunović 12.

Na otvaranju U-16 Europskog prvenstva Hrvatska je poražena od Bosne i Hercegovine rezultatom 64:65. Dekoncentracija tijekom cijele utakmice, a poglavito u zadnjoj minuti stajala nas je pobjede.

Susjedima je potpuno zasluženo pripalo prvo poluvrijeme na koje se otišlo s rezultatom 31:40. U nastavku su izabranici Stipe Bralića zaigrali puno bolje i angažiranije te krajem treće dionice okreću rezultat u svoju korist. U posljednjoj četvrtini momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a u zadnju minutu Hrvatska je ušla s plus četiri. Kada se činilo da će pobjeda na našu stranu, s tri izgubljenje poklonili smo ju Bosni i Hercegovini. Sikiras je najprije pogodio tricu, a potom je Gegić položio za konačnih 64:65.

Pogledamo li statistiku možemo vidjeti izuzetnu skakačku dominaciju Hrvatske (53:37), ali isto tako i spomenute izgubljene lopte (28!). Također, tome valja pridodati tek 53 posto s linije slobodnih bacanja i mršavih 5/23 za tricu.

Sljedeća utakmica je protiv izuzetno neugodne i jake Latvije koje je ujedno i domaćin prvenstva.