EP (U-16): Hrvatska svladala Litvu, protiv Turske za četvrtfinale

Grupa E, 5. kolo: HRVATSKA - LITVA 69:64 (15:13, 20:20, 15:22, 19:9)

GRUPA E: 5. KOLO

HRVATSKA – LITVA 69:64 (15:13, 20:20, 15:22, 19:9)

HRVATSKA: Uljarević 6, Martinac, Kalajžić 15, Kotrulja 16, Prskalo, Savić 8, Lazić 2, Čizmić 4, Bajo, Čolak, Buljević 2, Ljubičić 16.

LITVA: Zukauskas, Zukauskas, Stankevicius 10, Verbinskis 5, Kulboka 19, Kupsas 6, Kararinas 4, Sedekerskis 10, Blazauskas, Gadiliauskas 10.

Hrvatska je konačno odigrala odličnu utakmicu. Izabranici Stipe Bralića svladali su favoriziranu Litvu te tako produžili nadu za plasman u četvrtfinale.

Od samog početka krenuli smo koncentrirano. Smanjili smo broj izgubljenih lopti i kontrolirali skok. Pokazalo se to ključnim faktorom i Hrvatska je dominirala gotovo čitavo prvo poluvrijeme. Da ne bude sve idealno pobrinuli su se Litavci koji u završnici rade seriju 9:0 i smanjuju na samo minus dva. Na veliki predah otišlo se s rezultatom 35:33.

U nastavku igralo se koš za koš, a ponovno krajem treće dionice protivnik ubacuje u brzinu više te se Hrvatska odjednom našla u minusu. Pobjegla je Litva i na devet razlike te je utakmica sve više ličila na scenarij kao protiv Srbije kada smo poraženi u završnici. Hrvatska je tada zaigrala čeličnu obranu i nije primila poen punih šest minuta što je na kraju bilo dovoljno za pobjedu 69:64.

Sljedeći susret je protiv Turske, a našoj reprezentaciji igra isključivo pobjeda.