EP (U-16): Hrvatska teško poražena od Latvije, protiv Grčke za drugi krug

Skupina B, 2. kolo: Latvija - Hrvatska 84:62 (24:14, 25:14, 17:14, 18:20)

SKUPINA B: 2. kolo

LATVIJA – HRVATSKA 84:62 (24:14, 25:14, 17:14, 18:20)

LATVIJA: Kurucs 16, Strautiņš 12, Jansons 10, Zoriks 9, Zotovs 7, Blumbergs 7, Rudzītis 6, Garoza 5, Banga 4, Raiļans 3, Upe 3, Dembskis 2.

HRVATSKA: Kalajžić 10, Uljarević 9, Čolak 8, Ljubičić 8, Lazić 7, Buljević 5, Bajo 5, Čolak 4, Kotrulja 4, Savić 2, Prskalo, Martinac.

I u drugoj utakmici na prvenstvu Hrvatska je upisala poraz. Za razliku od dvoboja protiv Bosne i Hercegovine kada smo nesretno poraženi u završnici, u drugom kolu su nam Latvijci očitali košarkašku lekciju.

Već na poluvremenu bilo je 21 razlike za favoriziranog domaćina, a u nastavku raspoloženi Latvijci mirno su priveli utakmicu kraju. Susret je okončan s rezultatom 84:62. Jedini dvoznamenkasti kod naših je bio Mate Kalajžić s 10 poena.

U trećem kolu čeka nas Grčka koja također do sada nije upisala pobjedu. U slučaju poraza slijedi grčevita borba za ostanak u A diviziji. Ako pobijedimo prolazimo u drugi krug gdje još uvijek imamo šansu dohvatiti četvrtfinale, ali ostanak u elitnom društvu ne bi bio osiguran.