EP (U-16): Hrvatska u trileru slavila protiv Grčke i ušla u drugi krug

Skupina B, 3. kolo: Grčka - Hrvatska 51:56 (12:8, 17:22, 13:13, 9:13)

SKUPINA B: 3. KOLO

GRČKA – HRVATSKA 51:56 (12:8, 17:22, 13:13, 9:13)

GRČKA: Uljarević 3, Martinac, Kalajžić 3, Kotrulja 19, Prskalo 2, Savić, Lazić 6 (6as), Čizmić 11, Bajo, Čolak, Buljević 6, Ljubičić 4.

HRVATSKA: Lountzis, Moraitis 13, Gorgonis 2, Skoufis 7, Bolatoglou, Koutras, Chatzikyriakidis 2, Christidis 11, Papadakis 6, Tarlas 2, Tataris 8, Kourepis.

Nakon dva uvodna poraza protiv Bosne i Hercegovine te Latvije, za Hrvatsku protiv Grčke je bilo “biti ili ne biti”. U napetoj završnici izabranici Stipe Bralića su slavili te se tako domogli drugog kruga gdje neće prenijeti niti jednu pobjedu.

Grci su bolje otvorili susret i kontrolirali su igru veći dio prvog poluvremena. U samoj završnici Hrvatska je napravila seriju 7:0 i po prvi puta uspjela povesti na susretu. Na veliki predah otišlo se s 29:30 u našu korist.

U nastavku obje ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a Bralićevi igrači propustili su sredinom posljednje četvrtine prelomiti utakmicu. U zadnju minutu se tako ušlo s plus jedan u našu korist. Ovaj put bili smo mirniji u završnici, a Ljubičić i Čolak osigurali su pobjedu 51:56.