EP (U-16): Hrvatski kadeti nakon velike borbe poraženi od Srbije

Hrvatska je na otvaranju drugog kruga upisala poraz od Srbije (61:68)

GRUPA E: 4. KOLO

HRVATSKA – SRBIJA 61:68 (17:22, 14;14, 21:17, 9:15)

HRVATSKA: Uljarević, Martinac, Kalajžić 12, Kotrulja 9, Prskalo, Savić, Lazić 7, Čizmić 8, Bajo, Čolak 8, Buljević 3, Ljubičić 14.

SRBIJA: Marjanović, Nešić 13, Nikolić 2, Aranitović 16, Musić 2, Cucović, Beslać 5, Simanić 6, Radanov 13, Radović 6, Dinčić 2, Gašić 3.

U prvoj utakmici drugog kruga europskog kadetskog prvenstva, Hrvatska je poražena od Srbije. Dobro su se naši držali do treće četvrtine, ali u završnici susjedi nam nisu dozvolili preokret.

Odlično su izabranici Stipe Bralića otvorili susret. Poveli su 11:1 i činilo se da je iznenađenje moguće. Potom se dogodio pad u igri, a favorizirani Srbi rade seriju 17:0 i okreću “vodu na svoj mlin”. Do kraja poluvremena igralo se izjednačeno, a na veliki odmor otišlo se s rezultatom 31:36.

Treća dionica ponovno je ponudila bolju igru Hrvatske. U nekoliko navrata uspjeli smo i povesti, ali to je bilo kratkog vijeka. Početkom zadnje četvrtine protivnik se ponovno odvojio i mirno je čuvao prednost do kraja susreta koji završen rezultatom 61:68.

Naše kadete u nastavku prvenstva čekaju Litva i Turska, a jedino s dvije pobjede možemo se domoći četvrtfinala. Trebat će i sreće jer ovisimo i o drugim susretima. Ipak, Srbija je bila veliki favorit u ovom dvoboju, a mi smo pokazali da nije tako velika razlika i da možemo sa svakim.