EP U-17: Englezi pobjednički krenuli prema rekordnom trećem naslovu

Danas su se na Europskom prvenstvu do 17 godina u Hrvatskoj odigrale četiri utakmice. Njemačka i Nizozemska su pobjedama otvorile turnir, dok su kasnije isto napravile reprezentacije Engleske i Srbije.

Mladi Englezi su u Velikoj Gorici savladali vršnjake iz Norveške, te su na taj način pobjednički krenuli prema rekordnom trećem naslovu europskog prvaka. No, nije sve počelo po planu za izabranike izbornika Coopera, budući da su Englezi od osme minute gubili autogolom Marca Guehija, člana Chelseja. Ipak, stvari se vraćaju na početak već nakon dvije minute kada Rhian Brewster izjednačuje na 1:1. Liverpoolov Brewster je bio strijelac i drugog pogotka u 35. minuti, dok je konačnih 3:1 postavio Phil Foden u 78. minuti.

Nakon prvih susreta u grupi D sasvim je izvjesno kako će se Engleska i Nizozemska boriti za prvo mjesto, no njihov međusobni susret je na rasporedu tek u trećem kolu natjecanja.

U posljednjem susretu dana Srbija je u Kostreni svladala Irsku s minimalnih 1:0, a strijelac pobjedničkog pogotka je bio vezni igrač Crvene Zvezde Željko Gavrić. Pritom je utakmica između Srbije i Irske bila prilično izjednačena budući da su oba protivnika imala isti broj udaraca, no igrači Srbije su ipak pokazali veću individualnu kvalitetu te na kraju zasluženo slavili.