EP U-17: Englezi uvjerljivi, Nizozemska i Norveška podijelili bodove

Završeno je drugo kolo u grupi D koje se igra u Velikoj Gorici i Sesvetama, a nakon današnjih utakmica Englezi su još jednom opravdali status favorita skupine. Bez većih problema su dobili vršnjake iz Ukrajine s 4:0, dok je u drugoj utakmici grupe Nizozemska odigrala s Norveškom 2:2.

U Sesvetama je Engleska pokazala odličan nastup, te je do poluvremena vodila 3:0 pogocima McEcherana, Brewstera i Sancha, dok je konačnih 4:0 postavio Barlow u 69. minuti. Pritom je Brewster, inače igrač Liverpoola, došao do trećeg gola na prvenstvu, budući da je u prvom kolu bio dva puta precizan u srazu s Norveškom.

Druga utakmica grupe D je donijela izjednačeniji nogomet i u odličnoj utakmici Nizozemska se morala spašavati poraza od Norveške. Iako je Aboukhlal doveo Nizozemce u vodstvo već u početku utakmice, potpuni preokret dolazi u drugom poluvremenu kada u razmaku od pet minuta Larsen i Stenevik dovode Norvešku u vodstvo. Ipak, u posljednjoj minuti utakmice bod Nizozemskoj donosi Feyenoordov El Bouchataoui iz jedanaesterca.

Uoči trećeg kola jasno je kako Engleska ide u četvrtfinale, dok će se Engleska i Nizozemska boriti za prvo mjesto. Pritom Nizozemci moraju ostavariti barem bod u srazu s Englezima kako bi bili sigurni da ih Norveška ne može dostići na drugom mjestu koje vodi u četvrtfinale U-17 EP-a.