EP U-17: Hrvatska remizirala sa Španjolskom na oproštaju od EURO-a

Hrvatska U-17 nogometna reprezentacija završila je nastup na Europskom prvenstvu koje se održava u Hrvatskoj. Izabranici Darija Bašića su u posljednjem kolu grupe A odigrali 1:1 sa Španjolskom u utakmici bez rezultatskog značaja, budući da se i prije susreta znalo da se Hrvatska oprašta od Europskog prvenstva, a da su Španjolci pobjednici skupine.

Mladi hrvatski nogometaši su u Kostreni dočekali kombiniranu momčad Španjolske, te su prvi poveli pogotkom braniča Davida Čoline u 56. minuti, kojem je ovo ujedno i prvijenac za Hrvatsku. Ipak, mini Vatreni nisu do kraja izdržali pritisak moćne Španjolske, te je Kotarski kapitulirao u posljednjoj, 80. minuti utakmice kada Antonio Blanco zabija za konačnih 1:1.

Ovim remijem Hrvatska završava nastup na EP, na kojem su mini Vatreni upisali jedan remi i dva poraza uz gol razliku 2:6. S druge strane, Španjolci su u dvoboju s Hrvatskom uspjeli odmoriti udarni sastav, te kao prva ekipa skupine A odlaze u četvrtfinale.

U drugom susretu naše skupine, Italija i Turska su igrale utakmicu na Rujevici koja je odlučivala o drugom putniku u četvrtfinale EP-a, a u odličnoj utakmici slavili su Turci s 2:1. Poveli su mladi turski nogometaši već u 5. minuti utakmice pogotkom Malika Kaarahmeta, inače člana Kovačevog Eintrachta, dok su Talijani rezultat doveli u egal nakon samo deset minuta golom Pellegrinija. Pobjedu i prolaz među osam najboljih ekipa Starog kontinenta Turskoj donosi njihov najbolji igrač Atalay Babacan šest minuta prije kraja utakmice.