EP (U-18): Hrvatska osvojila utješnu broncu, Arapović i Mazalin slomili čvrste Grke

Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Grčka 75:71 (11:19, 19:9, 24:24, 21:19)

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

HRVATSKA – GRČKA 75:71 (11:19, 19:9, 24:24, 21:19)

HRVATSKA: Kapusta, Filipović, Majčunić, Badžim, Božić, Vučić 4, Slavica 7, Bender 14, Žižić 2, Jukić, Mazalin 24, Arapović 24

GRČKA: Toliopoulos 4, Koniaris 3, Kottas, Oikonomopoulos 14, Mitoglou 1, Mouratos, Skoulidas, Tsalmpouris 4, Billis, Stamatis 19, Papagiannis 6, Charalampopoulos 20

Hrvatska U-18 reprezentacija osvojila je brončano odličje nakon što je u susretu za treće mjesto EP-a u Turskoj pobijedila Grčku 75:71. Hrvatska je tako kompletirala set odličja u ovome uzrastu, budući da je 2012. godine bila zlatna, a prošle godine srebrna.

Izabranici Ante Nazora uspjeli su se oporaviti od jedinog poraza smotre (Turska) i pobjedom zaključiti odlično odigran turnir. Susret su bolje otvorili Grci koji su prvu dionicu okončali s “plus osam (11:19). Hrvatska je u drugoj četvrtini zaigrala i na odmor otišla s minimalnom prednošću (30:28).

Hrvatska je u završne tri minute ušla s prednošću od šest poena (71:65). Grci su posljednji puta zaprijetili osam sekundi prije kraja tricom Oikonomopoulosa (73:71), ali je u sljedećem napadu Marko Arapović mirno pospremio dva slobodna bacanja za konačnu potvrdu pobjede.

Centar Cibone bio je s 24 poena i čak 16 skokova najbolji akter hrvatske pobjede, a odlično ga je pratio Lovro Mazalin koji je također postigao 24 poena.