EP (U-18): Hrvatska pregazila i Latviju, s Italijom za prvo mjesto u skupini

Skupina E - 5. kolo: Latvija - Hrvatska 72:92 (15:29, 17:31, 17:13, 23:19)

SKUPINA E – 5. kolo

LATVIJA – HRVATSKA 72:92 (15:29, 17:31, 17:13, 23:19)

LATVIJA: Birkans 10, Grinbergs 2, Meznieks 8, Raimo, Cima 7, Lomazs, Krumins 12, Stradnieks 4, Cavars 5, Melderis 5, Avenitis 13, Malmanis 6.

HRVATSKA: Kapusta, Filipović 5, Majcunić 4, Badžim, Božić 24, Vučić 3, Slavica 2, Bender 21, Žižić 13 (11 skokova), Jukić, Mazalin 7, Arapović 12.

U petom kolu skupine E protivnik Hrvatskoj bila je Latvija. Ponovo su hrvatski odigrali odličan susret i upisali su uvjerljivu pobjedu s rezultatom 72:92.

Slično kao i u prethodnim dvobojima, vidjeli smo dobro otvaranje utakmice  izabrane vrste. Koncem prve četvrtine, izabranici Ante Nazora napravili su seriju 10:0 te pobjegli na 14 razlike. Slobodno možemo reći da su već tu prelomili susret. Kako se bližilo poluvrijeme, razlika je bila sve veća i veća, a na veliki predah odlazi se s nestvarnih 32:60. Luka Božić bio je maestralan i ubacio je 23 poena (trice 5/5). Veliki potporu imao je u svestranom Draganu Benderu s 10 poena, 8 skokova i 6 asistencija.

Već po običaju, treću četvrtinu odigrali smo loše i dopustili Latvijcima da smanje prednost. Nazor je na teren poslao drugu postavu i prednost je pala s 30 na 17 razlike. Ipak, povratkom najboljih, stvari su sjele na svoje mjesto i mirno smo ušli u završnicu susreta te potpuno zasluženo slavili peti put u pet utakmica.

Božić je ponovo bio najefikasniji kod naših s 25 poena, a najbolju utakmicu na prvenstvu odigrao je Bender koji je ubacio 21 poen, skočio 17 puta i imao 9 asistencija. Sljedeći susret Hrvatska igra protiv Italije koji su također neporaženi i pobjednik će okončati skupinu na prvom mjestu nakon čega slijedi četvrtfinale.