EP (U-18): Hrvatska u zadnjoj četvrtini slomila Poljsku i osigurala četvrtfinale

Skupina E - 4. kolo: Poljska - Hrvatska 81:101 (15:21, 17:22, 31:21, 18:37)

SKUPINA E – 4. kolo

POLJSKA – HRVATSKA 81:101 (15:21, 17:22, 31:21, 18:37)

POLJSKA: Niziol 14, Ponitka 12, Sanny 4, Konopatzki, Wlodarczyk 6, Bojanowski 9, Wadowski 9, Bender 11, Prueder 4, Olejniczak 6, Kulka 2, Fatz 4.

HRVATSKA: Kapusta, Filipović 13, Majcunić 4, Badžim, Božić 12, Vučić. Slavica 5, Bender 14, Žižić 9, Jukić 6, Mazalin 16, Arapović 22.

Hrvatska je protiv Poljske odigrala prvu utakmicu drugog kruga i uvjerljivo je slavila 81:101. Ovime su hrvatski košarkaši  osigurali četvrtfinale. Iako konačni rezultat sugerira da je to bila lagana pobjeda, ona je izborena tek u posljednjoj dionici.

Na krilima raspoloženog Marka Arapovića Hrvatska je otvorila susret serijom 9:0. Mnogi su mislili da će to biti lagana pobjeda, ali Poljaci se s time nisu složili. Konsolidirali su svoje redove i do kraja poluvremena bili su ravnopravan protivnik. Na veliki predah otišlo se s plus 11 za Hrvatsku.

Kada se mislilo da će kvaliteta igrača Ante Nazora doći do izražaja dogodilo se upravo suprotno. Borbeni Poljaci u trećoj četvrtini ubacuju u višu brzinu te dovode susret u rezultatsku neizvjesnost. U jednom trenutku uspjeli su čak i povesti 55:54, ali to vodstvo bilo je kratkog vijeka. Ubacili su čak 31 poen najboljoj obrambenoj momčadi prvenstva i nije slutilo na dobro.

Ipak, zadnjih deset minuta na teren je došla neka nova Hrvatska. U napadu im je sve polazilo od ruke i utakmicu su okončali s možda i prevelikih plus 20. Arapović je bio najefikasniji s 22 poena. Dvoznamenkasti su još bili Lovro Mazalin (16), Dragan Bender (14), Goran Filipović (13) i Luka Božić (12). Sljedeći susret na rasporedu je u utorak u 19,45, a protivnik je Latvija.

Poredak: Hrvatska 3-0 (+60), Italija 3-0 (+30), Latvija 2-1 (-11), Litva 1-2 (-22), Francuska 0-3 (-23), Poljska 0-3 (-34).