EP (U-20): Hrvatski košarkaši slavili i protiv Francuske i osigurali četvrtfinale

Hrvatska - Francuska 63:55 (11:15; 23:7; 8:14; 21:19)

EP (U-20) u košarci

HRVATSKA – FRANCUSKA 63:55 (11:15; 23:7; 8:14; 21:19)

Hrvatska: Bašić. Marinelli 8, Gulam, Bošnjak 2, Demo, Mavra 8, Brzoja 4, Gabrić 11, Bundović 10, Bačak, Marić 15, Žganec 5.

Francuska: Rozenfeld 9, Lessort 5, Sene 6, Pontens 2, Labanca 6, Bouteille 2, Luwawu, Chassang 12, Dallo 4, Biog, Jaiteh 4, Yabusele 5.

U posljednjoj utakmici dana skupine F, Hrvatska se bez većih problema obračunala s Francuskom te tako osigurala jedno od prva dva mjesta. Da bi hrvatski reprezentativci završili kao prvi u skupini potrebno je u srijedu upisati pobjedu protiv Poljske koja nema šansi za prolaz i nadati se pobjedi Francuza protiv neporaženih Turaka do 12 razlike.

Bila je to utakmica jakih obrana i na mali broj poena. U samom početku bolje su se snašli hrvatski košarkaši, ali krajem prve četvrtine Francuzi rade seriju 8:0 i završavaju je s plus četiri. Igrači Damira Milačića briljantno su odgovorili do odlaska na veliki odmor. Možda i s najboljom igrom u dosadašnjem dijelu prvenstva okončavaju drugu dionicu s 23:7 i rezultatom 34:22 odlazi se na veliki odmor. Francuzi su u nastavku zaigrali nešto bolje, ali prednost Hrvatske je bila dovoljno velika tako da šansi za preokret nije bilo. Prevođeni ponovo nezaustavljivim Marinom Marićem mirno su mladi Hrvati priveli susret kraju i upisali pobjedu koja nosi veliku dozu samopouzdanja.

Spomenuti Marić kao i ponedjeljak bio je najefikasniji s 15 poena, a dvocifreni su bili Tomislav Gabrić (11) te Filip Bundović (10). Utakmica protiv Poljske je na rasporedu u srijedu od 20,30, isto kao i dvoboj Francuske i Turske koji odlučuje o našoj sudbini. Protivnika u četvrtfinalu je zaista teško predvidjeti zbog izjednačenosti druge skupine.