EP (U-20): Hrvatska srušila i Grčku, u polufinalu na Španjolsku

Četvrtfinale: Hrvatska – Grčka 82:68 (16:15, 26:22; 21:11; 18:20)

EP (U-20) u košarci

HRVATSKA – GRČKA 82:68 (16:15, 26:22; 21:11; 18:20)

HRVATSKA: Bašić, Marinelli 8, Gulam, Bošnjak 9, Demo, Mavra 17, Brzoja, Gabrić 8, Bundović 27, Bačak, Marić, Žganec 13.

GRČKA: Bochoridis 5, Liapis 12, Poulianitis, Spyridonidis, Christodoulou 3, Papapetrou, Siologkas 5, Kouzeloglou, Kamperidis 15, Agravanis 12, Diamantakos, Maragkos 16.

Hrvatski košarkaši pobijedili su Grčku 82:68 u četvrtfinalnom susretu U-20 Europskog prvenstva. Bez većih problema obračunali su se s domaćinom Grčkom i ušli u polufinale gdje ih čeka Španjolska. Utakmica je na rasporedu u subotu od 20.30 sati.

Hrvatski igrači nervozno su ušli u susret. Domaćin je zahvaljujući greškama protivnika u ranoj fazi utakmice pobjegao je na sedam razlike. Damir Milačić odlučio je izmiješati petorku. Kako se prva dionica bližila kraju, Hrvatska je spuštala razliku da bi tricom fenomenalnog Filipa Bundovića u zadnjem napadu poveli 16:15.

Drugu četvrtinu isti je igrač otvorio još jednim ubačajem iza linije 6,75 te nagovijestio bolju igru. Ubrzo Hrvatska odlazi na deset poena prednosti i propuštaju prelomiti susret u ranoj fazi. Uporni Grci se vraćaju u egal i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 42:37. Bundović je ubacio 16, a odličan je bio i sveprisutni Karlo Žganec s 8 poena i 5 skokova.

U drugom poluvremenu Hrvatska je dodatno pojačala intenzitet u obrani što se odmah vidjelo na semaforu. Bundović se malo pritajio da bi na pred kraj treće četvrtine ponovno vezao dvije trice za velikih plus 15. Preostalo je mirno susret privesti kraju što su naši bez većih problema i učinili. Grci su na samom kraju smanjili prednost koja je u nekim trenucima iznosila i 20 razlike. Utakmica je okončana rezultatom 81:68.

Spomenuti Bundović je ubacio 27 poena (trice 6/8)i bio je naš najefikasniji igrač, a dvoznamenkasti bili su Žganec s 13 i Mavra s 15.