EP (U-20): Hrvatska uvjerljiva i protiv Češke, pobjeda osigurana do odlaska na odmor

Skupina C, utakmica 4. kola: Hrvatska - Češka 72:46 (22:11, 19:13, 12:14, 19:8)

Paolo Marinelli

EP (U-20) – skupina C

HRVATSKA – ČEŠKA 72:46 (22:11; 19:13; 12:14: 19:8)

HRVATSKA: Bašić 3, Marinelli 2, Gulam 5, Bošnjak 7, Demo 8, Mavra 10, Brzoja 6, Gabrić 4, Bundović 17, Bačak 2, Marić 2, Žganec 6

ČEŠKA: Dedek 3, Pumprla 2, Kouril 7, Choleva, Festr 4, Soukal 4, Slechta 2, Stegbauer, Krivanek 8, Slanina 5, Heinzl, Peterka 11

U posljednjoj utakmici skupine C na Hrvatska je očekivano uvjerljivo slavila protiv Češke. Damir Milačić krenuo je u susret s petorkom Paolo Marinelli, Domagoj Bošnjak, Mislav Brzoja, Tomislav Gabrić i Karlo Žganec. Odličnom igrom već na isteku prve dionice naši mladi reprezentativci došli su do 11 poena prednosti. S klupe je ponovno odlično reagirao Filip Bundović koji je do poluvremena ubacio 10 poena. Razlika je konstantno rasla, a na veliki predah odlazi se s rezultatom 41:24.

Milačić je do kraja susreta ravnomjerno rasporedio minutažu na sve igrače i svi su se upisali u strijelce. Odlična obrana krasila je našu igru čitavu utakmicu te smo ponovno uvjerljivo nadskakali protivnika što bio ključ pobjede. Utakmica je završena s rezultatom 72:46.

Najefikasniji u našim redovima je bio Filip Bundović sa 17 poena, a dvoznamenkast je bio i Dominik Mavra s 10 ubačaja. Za Češku Peterka je ubacio 11 poena.

Iz naše skupine u drugu fazu natjecanja, uz našu reprezentaciju, plasira se Turska (4-0) i Italija koja je u napetom dvoboju slavila protiv Crne Gore. U sljedećoj fazi protivnici će nam biti Francuska, Izrael te pobjednik susreta Rusija i Poljska. Sutra je dan odmora, a Hrvatska svoju utakmicu igra u ponedjeljak u 18,15.