EP (U-20): Hrvatski košarkaši porazom od Turske nakon produžetaka otvorili turnir

Prvo kolo: Turska – Hrvatska 69:66 ot58:58 (17:14; 13:12; 16:13; 12:19)

Dominik Mavra/Foto Fiba

Prvo kolo, EP- U20

TURSKA – HRVATSKA  70:66 ot58:58 (17:14; 13:12; 16:13; 12:19)

Hrvatska: Bašić, Marinelli 12, Gulam 3, Bošnjak 9 (7 sk), Demo, Mavra 7 (7 sk), Brzoja 10 (9 sk), Gabrić 17 (9 sk), Bundović, Bačak 1, Marić 1, Žganec 6.

Hrvatska U-20 reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo porazom od Turske. Protivnik je slavio rezultatom 69:66 tek nakon produžetaka. Šesnaest sekundi prije kraja u produžetka Turska je vodila 67:66, a Tayfun Erülkü pogodio je je jedno slobodno za dva poena prednosti. Hrvatska je imala opciju pokušati izjednačiti ili tricom uzeti pobjedu. Pokušaj za tri poena Domagoja Bošnjaka nije bio precizan. Dominik Mavra pokupio je loptu napadačkim skokom, ali nije uspio pogoditi za novo izjednačenje.

Metin Türen je zatim fauliran i potvrdio je pobjedu Turske.

Turci su, izuzev na samom početku, bili u rezultatskoj prednosti čitav susret. Kontrolirali su rezultat sve do posljednje četvrtine kada izabranici Damira Milačića ubacuju u višu brzinu i polako dostižu protivnike da bi dvije minute prije kraja konačno izjednačili.

Obje strane su do kraja odigrale poprilično dekoncentrirano i loše te nitko nije ubacio niti poen tako da se s rezultatom 58:58 otišlo u produžetke. Nažalost po nas, i ovdje su Turci bolje otvorili te su stekli prednost koju su hrvatski reprezentativci bezuspješno hvatali. Utakmica je okončana rezultatom 70:66.

Sljedeći susret na rasporedu je 10. srpnja protiv Italije.