EP (U-20): Neprepoznatljiva Hrvatska poražena od Srbije u borbi za brončanu medalju

Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Srbija 66:79 (18:17, 18:22, 12:22, 18:18)

Lovro Demo

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

HRVATSKA – SRBIJA 66:79 (18:17, 18:22, 12:22, 18:18)

HRVATSKA: Bašić, Marinelli 2, Gulam, Bošnjak 8, Demo 8, Mavra 11, Brzoja 7, Gabrić 9, Bundović, Bačak 2, Marić 2, Žganec 15

SRBIJA: Đorđević, Rebić 10, Pot 5, Kaplanović 1, Dobrić, Aranitović, Novak 14, Jaramaz 15, Janković 11, Andrić 3, Šalić 4, Tejić 16

Hrvatska je u utakmicu ušla mlako. Kao da ih je poraz protiv Španjolaca u zadnjoj sekundi previše pogodio. Dekoncentraciju u napadu i mnoštvo izgubljenih lopti Srbi su vješto kažnjavali kontrama. Skok također nije funkcionirao, a nedostatak agresivnost bio je vidljiv u broju prekršaja kojih smo napravili smo osam u prvih 20 minuta.

Unatoč tome, na poluvrijeme smo otišli samo s minus tri. Rezultat je bio 36:39. Dominik Mavra bio je najefikasniji s 11 poena. Svi smo očekivali bolju igru u nastavku, ali ona se nije dogodila.

Damir Milačić pokušao je i s trećim razigravačem, Lovrom Bašićem, ali niti to nije pomoglo. Igru su nakon dugo vremena osjetili Marko Bačak, Josip Gulam i Lovro Demo, ali prednost istočnih susjeda samo je rasla. U posljednjih deset minuta susreta ušlo se s rezultatom 48:61.

Do kraja nije se ništa promijenilo. Odnos snaga ostao je isti i Srbi su mirno priveli utakmicu kraju. Utakmica je okončana rezultatom 79:66. U hrvatskim redovima najefikasniji je bio Karlo Žganec s 15 poena i Mavra koji je svojih 11 ubacio do poluvremena. U redovima Srbije odličnu utakmicu odigrao je Nikola Rebić.