EP u atletici: Ružić i Vincek među posljednjima na 400 m, bez finala i Ivana Lončarek na 100 m prepone

Nitko od četvero hrvatskih predstavnika u prvom dijelu trkačkog programa na EP-u nije uspio izboriti polufinale

Ivana Lončarek/foto: Facebook

Hrvatski predstavnici nisu se proslavili u prvom dijelu trkačkog programa na Europskom atletskom prvenstvu u Zürichu. Nakon Yanna Eloija Senjarića na 400 m s preponama, nastup u kvalifikacijama bio je posljednji i za Ivanu Lončarek (100 m prepone) te Željka Vinceka i Matea Ružića (400 m).

Ružić i Vincek obojica su zauzeli posljednja mjesta u svojim skupinama. Ružić je istrčao 47.06 i ukupno osvojio 36. mjesto, dok je Vincek sa 48.32 bio 38. od 40 natjecatelja. Iza njega su se plasirali samo trkači iz Lihtenštajna i Gibraltara.

Ivana Lončarek bila je s vremenom 13.25 pretposljednja u skupini 2, što joj je ukupno bilo dovoljno za 23. mjesto među 31 trkačicom.

U 17.15 sati će s kvalifikacijama diska početi Roland Varga, dok Stipe Žunić, podsjećamo, u 19.34 nastupa u finalu bacanja kugle.