EP u atletici: Talijan Daniele Meucci zlatni u maratonu

Meucci (28) je slavio s osobnim rekordom od dva sata, 11 minuta i osam sekundi

Daniele Meucci/Getty Images

Talijan Daniele Meucci osvojio je naslov prvaka u maratonu posljednjeg dana Europskog prvenstva u Zürichu. Meucci (28) je slavio s osobnim rekordom od dva sata, 11 minuta i osam sekundi ispred Poljaka Yareda Sheguma (2:12:00) i Rusa Alekseja Reunkova (2:12:15).

Utrku je najbolje otvorio Poljak Marcin Chabowski koji je dugo imao po minutu prednosti, no oko 35. kilometra ponestalo mu je snage i na kraju nije završio utrku. Branitelj naslova Švicarac Viktor Röthlin oprostio se od aktivne karijere petim mjestom (2:13:07).

Rezultati: 1. Daniele Meucci (Ita) 2:11:08, 2. Yared Shegumo (Polj) 2:12:00, 3. Aleksej Reunkov (Rus) 2:12:15, 4. Javier Guerra (Špa) 2:12:32, 5. Viktor Röthlin (Švi) 2:13:07