EP u atletici za osobe s intelektualnim teškoćama: Mikela Ristoski i Zoran Talić srebrni

Mikela Ristoski srebro je osvojila u utrci na 100 metara, a Zoran Talić bio je drugi u skoku u dalj

Zoran Talić/Getty Images

Mikela Ristoski i Zoran Talić i osvojili srebrna odličja na Europskom prvenstvu u atletici za osobe s intelektualnim teškoćama što se od  od 12. do 15. lipnja održava u nizozemskom Bergen op Zoomu.

Mikela Ristoski, članica AKOSI Medulin, u utrci na 100 metara s vremenom od 12:99 sekundi uzela je srebrnu medalju.  Europska prvakinja je Mađarica Csontos Piroska s vremenom 12:95, a broncu je osvojila Nizozemka Verodnika Marianne s 13:41.

Zoran Talić, član AKOSI Agram iz Zagreba, skokom u dalj od 6,81 metara zauzeo je drugo mjesto. Europski prvak postao je Španjolac Esposito Jose Antonio s preskočenih 6,88 metara, dok je brončani Nizozemac Oberol Ranki s preskočenih 6,68 metara. U subotu nastupa Mikela Ristoski, aktualna svjetska rekorderka u troskoku.