EP u dvoranskom hokeju: Hrvatske hokejašice osvojile prvo mjesto i plasman u viši rang

Hrvatska je u finalu pobijedila favoriziranu Tursku 3:2 i izborila plasman u drugu jakosnu skupinu

Hrvatske hokejašice/Foto Hrvatski-hokejski-savez

Hrvatske hokejašice osvojile su prvo mjesto na Europskom prvenstvu i izborile su plasman u drugu jakosnu skupinu dvoranskog hokeja! Hrvatska je u finalu EP-a odigranog u Poreču pobijedila favoriziranu Tusku 3:2. Turkinje su povele u 3. minuti, a u 13. minuti povećale su na 2:0. Hrvatska tada pritišće s nekoliko kratkih kornera koji nisu rezultirali pogotkom. Turkinje su zatim dobile dva žuta kartona, ali Hrvatska nije iskoristila priliku.

U 28. minuti kazneni udarac za Tursku obranila je vratarica Iva Zlomislić, dvije minute kasnije u 30. Viktorija Šomin smanjuje na 2:1. Dolores Peranić u 34. minuti iz kaznenog udarca izjednačuje na 2:2.

Tri minute prije kraja još jedan kazneni udarac za Tursku. I opet Iva Zlomislić brani! Dvije minute prije kraja Dolores Peranić pogađa za konačnih 3:2 i veliko slavlje hrv.

Hrvatska je finale izborila pobjedom nad Bugarskom u nedjelju ujutro. Ivona Makar vratila se u sastav, nakon što je dio petka i subote preležala u krevetu zbog bolesti, te je postigla tri pogotka. Četvrti pogodak postigla je Dolores Peranić.