EP u jedrenju: Šime Fantela i Igor Marenić osvojili broncu, svoju petu europsku medalju

Šime Fantela i Igor Marenić/Getty Images

Šime Fantela i Igor Marenić osvojili su brončanu medalju na Europskom prvenstvu olimpijske klase 470 u Ateni. Nova medalja na europskoj smotri samo je nova potvrda za odličnu hrvatsku posadu koja je u posljednjih šest godina osvojila čak pet europskih odličja.   Fantela i Marenić u kolekciji imaju tri zlata s europskih prvenstava i sada dvije bronce.

Do odličja u Ateni sitgli su skupivši 73 negativna boda, dva manje od srebrnih Austrijanaca Matthiasa Schmida i Floriana Reichstädtera, koji su uzeli prvu austrijsku medalju u ovoj klasi.

Naslov europskih prvaka pripao je Britancima Luku Patienceu i Elliotu Willisu koji su na kraju natjecanja imali 53 negativna boda. Inače, najbolji u Ateni bili su Australci Matthew Belcher i Will Ryan (38 negativnih bodova), ali oni su jedrili izvan konkurencije.