EP u karateu: Ana Lenard zlatna, Ivona Tubić brončana u Tampereu!

Lenard do naslova europske prvakinje stigla u kategoriji od 61 kg, dok je Ivona Tubić osvojila broncu u kategoriji do 68 kg

Ana Lenard

Hrvatska karatistica Ana Lenard osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Tampereu u kategoriji od 61 kg, dok je Ivona Tubić osvojila broncu u kategoriji do 68 kg! Lenard je u dvoboju za zlatnu medalju bila bolja od srpske predstavnice Sanje Cvrkote.

Samoborka je izvrsno otvorila finalni meč u Tampere Areni i povela protiv s Cvrkote. U nastavku je povećala vodstvo na 3:0, ali je Cvrkuta ubrzo smanjila rezultat. U vrlo uzbudljivoj završnici hrvatska je reprezentativka uspjela sačuvati prednost za veliko slavlje.

Veliki uspjeh ostvarila je i Ivona Tubić  koja je trećeg dana 49. izdanja Europskog prvenstva u karateu osvojila brončanu medalju. Tubić je u borbi za treće mjesto kategorije do 61 kg svladala još jednu Srpkinju Ivanu Čomagić rezultatom 2:1.

Do bronce nije stigla Jelena Kovačević u kategoriji do 55 kg. Opatijka je u odlučujućem dvoboju izgubila od Francuskinje Emilie Thouy s 5:0. Ana-Marija Bujas-Čelan poražena je u istoj kategoriji, također u repesažu, uvjerljivo od Finkinje Helene Kuusisto (7:1).