EP u karateu: Hrvatska ženska reprezentacija osvojila broncu u ekipnom dijelu natjecanja

Hrvatska je nakon dramatične borbe bila bolja od Švicarske ukupnim rezultatom 1:0, osvojivši jedinu medalju koja je nedostajala kolekciji odličja s prvenstava Starog kontinenta

Ivona Tubić/Lario Tus

Odličan dan Hrvatske na Europskom prvenstvu u karateu (Finska) zaključila je ženska reprezentacija u borbama u sastavu Azra Saleš, Ana Marija Bujas-Čelan, Tubić i Lenard, koja je osvojila broncu! Ženska selekcija je tako osvojila jedinu medalju koja je nedostajala kolekciji odličja s prvenstava Starog kontinenta.

Hrvatska je nakon dramatične borbe bila bolja od Švicarske ukupnim rezultatom 1:0. Zbog pravovremene žalbe izbornika Drage Galine, Tubić je potvrdila pobjedu protiv europske prvakinje Fanny Clavien (2:1). U nastavku je Saleš remizirala s Noemi Kornfeld (1:1).

U posljednjem susretu Bujas-Čelan ipponom je povela 3:0, međutim Elena Quirici se postupno vraćala i u završnici stigla do izjednačenja. Bujas-Čelan je u završnih desetak sekundi održala remi (3:3) za novu hrvatsku medalju u Tampereu.