EP u karateu: Tri hrvatske medalje, Boran Berak juniorski viceprvak

Maja Zorić (preko 59 kilograma) i Monika Berulec (do 48 kilograma) osvojile su brončanu medalju

Boran Berak na tribinama u Lisabonu/Foto Facebok TAD

Hrvatska karate reprezentacija imala je uspješan drugi dan na Europskom prvenstvu u Lisabonu. Juniori i juniorke osvojili su tri medalje, najdalje je dogurao Boran Berak koji je u kategoriji do 61 kilograma osvojio drugo mjesto. Boran je tako nastavio sjajan niz na europskim smotrama, lani je u konkurenciji do 55 kilograma postao europski prvak.

U Lisabonu nije uspio prekosčiti zadnju stepenicu, u finalu ga je svladao Danas Chris Jensen-Noerskov.

Uspješan dan imale su i karatistice, Maja Zorić osvojila je brončanu medalju u kategoriji preko 59 kilograma, a na treću stepenicu pobjedničkog postolja popela se i Monika Berulec u konkurenciji do 48 kilograma.

Ljiljana Pendić osvojila je sedmo mjesto među karatisticama do 53 kilograma.