EP u košarci (U-18): Hrvatska europsku smotru otvorila uvjerljivom pobjedom protiv Engleske

Utakmica 1. kola: Hrvatska - Engleska 88:47 (26:11; 24:7; 21:11; 17:18)

Dragan Bender

EP košarkaša (U-18)

HRVATSKA – ENGLESKA 88:47 (26:11; 24:7; 21:11; 17:18)

HRVATSKA: Kapusta, Filipović 6, Majcunić 7, Badžim, Božić 14, Vučić 5, Slavica 12, Bender 9, Žižić 12, Jukić 8, Mazalin 4, Arapović 11.

ENGLESKA: Hanson-Young 2, Lautier-Ogunleye 9, Gordon 16, Gastaldi-Davies 3, Williams 1, Steel 4, Dang Akodo, Whelan, Muzikevicius 4, Nwagboso 2, Menzies, Oghide 6.

Na otvaranju U-18 Europskog prvenstva, Hrvatska se lakoćom obračunala s Engleskom i najavila da je spremna za velike stvari. Petorka Borna Kapusta, Lovro Mazalin, Nik Slavica, Dragan Bender i Marko Arapović od samog starta krenula je ozbiljno i već nakon četiri minute imali smo dvoznamenkastu prednost. Razlika je konstantno rasla, a nakon samo 15 minuta igre Hrvatska je imala plus 33. Svi igrači dobili su priliku do poluvremena na koje se odlazi s velikih 50:18. Ante Nazor tako je dobio šansu dodatno uigrati i osvježiti momčad.

Naši se nisu opustili niti u nastavku već su krenuli jednako agresivno. Treća četvrtina okončana je s plus 42. Do kraja susreta ritam utakmice je pao i samo se čekalo da sudac odsvira kraj. Dvoboj je završen rezultatom 88:47. Luka Božić je bio najefikasniji s 14 poena. Dvoznamenkasti su još bili Ante Žižić (12), Marko Arapović (11) i Nik Slavica (12). Drugi dan natjecanja u 17,30 igramo s Litvom koja je u prvoj utakmici tijesno slavila protiv Francuza.