EP u košarci (U-20): Hrvatska bolja od Crne Gore, osiguran drugi krug

Utakmica 3. kola: Crna Gora - Hrvatska 62:72 (17:21; 11:21; 19:18; 15:12)

Dominik Mavra/Foto Fiba

EP u košarci  (U-20)

CRNA GORA – HRVATSKA 62:72 (17:21; 11:21; 19:18; 15:12)

HRVATSKA: Bašić, Marinelli 12, Gulam, Bošnjak 9, Demo, Mavra 13, Brzoja 13, Gabrić 2, Bundović 8, Bačak, Marić 3, Žganec 12.

Nakon slavlja u četvrtak protiv Italije, mlada reprezentacija Hrvatske upisala je novu pobjedu na Europskom prvenstvu. Bolji su bili od Crne Gore te tako osigurali drugi krug natjecanja. Veći dio prve četvrtine Crna Gora bila je u prednosti, a na samom kraju spomenute dionice Hrvatska prelazi u vodstvo kojeg ne ispušta do kraja susreta. Do poluvremena igrači Damira Milačića nastavili su u odličnom ritmu. Rade seriju 15:2 i odlaze na velikih plus 15. Na veliki predah otišlo se s rezultatom 28:42.

Crnogorci su se probudili u nastavku, a nakon pet minuta igre u trećoj četvrtini prilaze na samo minus četiri. Milačić je reagirao i pozvao minutu predaha. Naši su odlično reagirali nakon kratke pauze te vraćaju susret pod kontrolu. S prednošću od 47:60 ulazi se u zadnju četvrtinu. Utakmici tu nije bio kraj. Hrvatska je ponovno dopustila protivniku da se približi. U nekoliko navrata bilo je samo plus šest, ali potom na krilima Dominika Mavre prednost ponovno raste i ulazimo i mirnu završnicu.Susret je okončan rezultatom 62:72.

Mavra je pružio odličnu partiju s 13 poena, 6 skokova i 5 asistencija. Mislav Brzoja također je ubacio 13, a Paolo Marinelli i Karlo Žganec nadodali su 12. Kod Crne Gore najbolji je bio Milija Miković s 18 poena i 14 skokova.
Hrvatska je ovom pobjedom osigurala drugo mjesto u skupini iza Turske. Za treće mjesto koje vodi dalje sutra će igrati Italija i Crna Gora, a naše čeka „revijalna“ utakmica protiv Češke koja još nije upisala pobjedu.