EP u košarci (U-20): Hrvatska uvjerljivo pobjedila Italiju

Utakmica 2. kola: Hrvatska – Italija 80:67 (28:11; 14:22; 17:9; 21:25)

Paolo Marinelli/Fibaeurope.com

EP-U20 košarkša

HRVATSKA – ITALIJA 80:67 (28:11; 14:22; 17:9; 21:25)

HRVATSKA : Bašić, Marinelli 17, Gulam, Bošnjak 5, Demo, Mavra 5, Brzoja 6, Gabrić 18, Bundović, Bačak 2, Marić 13, Žganec 14.

Trećeg dana Europskog U-20 prvenstva Hrvatska je upisala prvu pobjedu. Igrači Damira Milačića bili su uvjerljivi protiv Italije te se tako iskupili za poraz u prvom kolu od Turaka. Prekomorski susjedi u utakmici su se držali samo prvih pet minuta susreta kada je krenula serija Hrvatske. Paolo Marinelli, Tomislav Gabrić i Karlo Žganec kreirali su 17:0 te je nakon 10 minuta igre na semaforu svjetlilo 28:11. Talijani su se potom trgnuli i do poluvremena smanjili zaostatak na devet razlike, ali Hrvatska u nastavku odgovara istom mjerom i već nakon 30 minuta rješava pitanja pobjednika.

Ponovo je bilo plus 17 i preostalo je samo mirno privesti utakmicu kraju. Pred sam kraj susreta popustila je koncentracija našim igračima što je protivnik iskoristio i smanjio razliku na konačnih 80:67.

Najefikasniji je bio Gabrić s 18 poena, a odlično su ga pratili Marinelli (17 poena, 7 skokova, 4 asistencije), Žganec (14 poena, 9 skokova, 4 asistencije) i Marin Marić (13 poena). Mislav Brzoja nije se iskazao u napadačkom dijelu (šut 2/12), ali je zato bio najbolji skakač na susretu s 13 skokova.